Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Łucznictwo może stać się wspaniałym sposobem na spędzeniem wolnego czasu? Jak się do tego przygotować?

  • Posted on: 23 May 2022
  • By: addmean
Łucznictwo to nie tylko doskonały sport, ale też hobby, które w aktualnych czasach można bez obaw uprawiać, po godzinach na własnym podwórku czy w odseparowanym miejscu. Warto zatem dokładnie przygotować się do tego sportu, ponieważ zdobycie łuku i strzał to tylko początek.

łucznictwo
Author: Kristina D.C. Hoeppner
Source: http://www.flickr.com
Należy nie zapominać, że strzały ulegają zużyciu i niezwykle często lotki na ich końcu mogą ulec degradacji. Należy więc inwestować w akcesoria do łuku - zestaw lotek do strzał, dzięki którym doskonale mamy okazję samemu naprawić zepsute lotki . Jednakże nie trzeba do tego celu stosować standardowego kleju dostępnego w każdym sklepie. Dobrze zainwestować w specjalny klej do lotek. Jest on niezwykle skuteczny do każdego rodzaju strzał, zrobionych zarówno z aluminium, drewna czy również włókna szklanego. Klej jest dość mocny a jego wyschniecie to wyłącznie 5 minut. Jednak jeżeli chcemy, żeby klej wysechł dokładnie, warto zostawić przyklejone lotki do strzały na czterdzieści osiem godzin. Decydując się na łucznictwo trzeba pamiętać również o bezpieczeństwie pozostałych. (akcesoria do łuku) Nie trzeba strzelać w dowolnym miejscu i do czegokolwiek.

Zaintrygowały Cię dodatkowe info (https://jogaoddechu.pl/oferta/rebirhing/) zaprezentowane w tym poście? Szalenie przyjemnie więc będzie nam dzielić się z Tobą następnymi notkami. Czekamy na opinię!

Doskonale zainwestować w przeznaczone do tego maty słomiane, które są tworzone ze słomy żytniej, dość ciasno splecionej. Matę możemy powiesić – lub też co jest bardziej polecane postawić na specjalnie do tego celu przeznaczonym stojaku. Na macie słomianej, która skutecznie spowolni wystrzeloną strzałę, warto ustawić tarczę, dzięki którym możemy mieć wgląd w naszą celność podczas strzelania do celu.Czym byłoby przechowywanie łuku bez pokrowca na strzały i sam łuk. Dzięki nim bez problemu i bez zagrożenia możemy nie tylko przechowywać nasz sprzęt, ale także transportować go w samochodzie. Zaleca się też zaopatrzenie łuku w lekką i solidną podstawkę pod strzałę. Dzięki niej możliwe będzie oddawanie precyzyjnego strzału – dzięki specjalistycznej budowie lotki nie będą stykać się z podstawą łuku. Dla bardziej zaawansowanych poleca się również sprzęt, jakim jest chronogram. Dzięki niemu możliwe jest mierzenie prędkości wystrzału z zakresem od 9 do 2100 metrów na sekundę. Co interesujące, dokładność pomiaru to aż 99,5% co daje bardzo dokładny pomiar wystrzału.