Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Behemoth oraz Slayer wyjątkowo polecanymi zespołami

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
Muzyka metalowa osłuchiwana jest nie szczególnie przez zatwardziałych i wieloletnich fanów tego gatunku, lecz nierzadko również przez innych. Specyfiką tej muzyki jest to, że opiera się w głównej mierze na ciężkich brzmieniach. Wyjątkowe kawałki, jakie podciągnięte zostały do rangi klasyków, dają się w prosty sposób zapamiętać. Zespół slayer, jaki został założony w 1981 roku w Huntington Park w Kalifornii, słuchany jest do dzisiaj i nic nie zapowiada zmiany.

Nieśmiertelny zespół muzyczny behemoth a szczególnie cenione przez fanów kawałki

koncert zespołu Behemoth
Author: Bruno Bergamini
Source: http://www.flickr.com
Pagan metal, black metal lub death metal. Te nazwy nie są nieznajome dla słuchających muzyki tworzonej z prawdziwą pasją przez muzyków z behemoth. Bestie, jak tłumaczona jest nazwa grupy, powstały w październiku 1991 roku w Gdańsku. Początkową nazwą grupy był Baphomet i wtedy skupiano się na kawałkach w stylu black metal. Z czasem, gdy zespół wchodził coraz bardziej w zasady komponowania metalowych kawałków, muzycy odeszli od swoich twardych zasad i odświeżyli repertuar o inne style.

Slayer pokazuje klasę oraz pełnię możliwości w każdym kawałku

Slayer koncert
Author: Florian Stangl
Source: http://www.flickr.com
Wśród fanów muzyki metalowej, przygotowywanej od początku lat 90. przez grupę z usa slayer, możemy wskazać w prosty sposób osoby w różnym wieku. Zespół założony został na przedmieściach Los Angeles i już od początku swojej działalności planował przygotowywanie innych kawałków. Inicjatorem był Kerry King, co wraz z Jeffem Hannemanem dali początek wielu hitom na gitarach. Dave Lombardo to pochodzący z Kuby perkusista, a w skład zespołu wchodzi też basista i wokalista Tom Araya z Chile.

Co sami słuchający uważają o prezentowanych im utworach?

Biorąc pod lupę polski zespół metalowy behemoth, swoje początki wziął z znacznej pasji artystów z Gdańska. Gitara akustyczna wybrana przez wykonawców nadaje specjalny klimat poszczególnym kawałkom. Wyjątkowe kawałki są entuzjastycznie przyjmowane również przez młodych słuchaczy. Lider zespołu, Adam Nergal Darski, jest nie tylko kompozytorem, ale także twórcą tekstów.