Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Bujanie w chmurach, jako wyjątkowe hobby

  • Posted on: 28 March 2023
  • By: addmean
Jeśli myślimy nad tym, jak zagospodarować nadmiar wolnego czasu, lub musimy jakoś rozładować stres w pracy i przy tym lubimy mocne wrażenianiebanalnym pomysłem wydaje się wzbić się w powietrze. O czym mowa, i jak zacząć?


Samolot
Author: CleftClips
Source: http://www.flickr.com
Z roku na rok notowany jest szybki wzrost ruchu lotniczego. Doskonale widać to po notowanych rekordach w liczbie pasażerów na większych lotniskach w naszym kraju. Coraz to większa liczba pasażerów wybiera właśnie samolot jako środek lokomocji. Ale wystarczy już o komercyjnym ruchu lotniczym. Skupmy się teraz na lotnictwie amatorskim.

Jest ono bardziej popularne, a jednocześnie dostępne nie tylko dla bardzo bogatych. Mikrosamoloty, bo to o nich mowa, są ostatnio coraz częstszym widokiem na niebie. Ich ceny zaczynają się od około 50 tys. euro, a te używane dostępne są nawet za 1/5 tej kwoty. Należy jednak pamiętać, że aby zacząć przygodę z lotnictwem amatorskim, powinniśmy najpierw zainwestować w stosowne szkolenie lotnicze, którego koszt wynosi nawet ośmiu tysięcy zł (wejdź na stronę i dowiedz się więcej o szkoleniach lotniczych). Jak widać koszt takiego mikrosamolotu może być niewiele wyższy niż średniej klasy nowy samochód. Osoby, dla których wyżej wymienione kwoty wydają się nieosiągalne mogą pomyśleć o czymś równie ekscytującym. Mianowicie skoki ze spadochronem. Wyskoczenie z samolotu lecącego na dużej wysokości daje ogromny poziom doznań i może być doskonałym sposobem dla zwolenników silnych wrażeń.

Zaciekawił Cię ten komentarz ze strony (http://pischool.pl/niemiecki/)? Jeżeli go nie aprobujesz, to zachęcamy do polemiki. Każda dyskusja jest pozytywna.



Skok ze spadochronem
Author: PEOSoldier
Source: http://www.flickr.com
Ceny takiej rozrywki kształtują się na poziomie zauważalnie bardziej przystępnym nawet dla mniej zamożnych ludzi. Skoki w tandemie, czyli razem z instruktorem przypiętym do nas specjalną uprzężą to koszt nawet kilkuset złotych. Jeśli chcemy mieć możliwość oddawania skoków samodzielnie, potrzebne jest szkolenie spadochronowe (więcej informacji o szkoleniu spadochronowym). Tutaj cena wynosi już nawet kilka tys. zł. Pomyślnie zaliczone szkolenie spadochronowe toruje nam drogę do zdobycia licencji skoczka. Jeżeli zdecydujemy się na swobodne spadanie z wysokości, to warto rozważyć kupienie własnego sprzętu. Za całość niezbędnego ekwipunku trzeba będzie zapłacić co najmniej 10 000 złotych, z czego najdroższa jest oczywiście sama czasza spadochronu.

Zwolennicy silnych wrażeń nie są skazani na nie mające końca odkładanie swoich marzeń. Skok ze spadochronem czy szkolenie lotnicze jest na wyciągnięcie ręki i niekoniecznie musi oznaczać kolosalne wydatki i ruinę dla domowego budżetu. Pomyślmy o tym, gdy zamarzy nam się dreszczyk emocji i zastrzyk adrenaliny.