Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Co to jest park technologiczno naukowy i jakiego rodzaju posiada ofertę dla różnorodnych przedsiębiorców?

  • Posted on: 10 September 2020
  • By: addmean
Jeśli zostałeś biznesmenem, który zamierza proponować swym interesantom jedynie najnowocześniejsze rozwiązania, to dobrym pomysłem byłoby rozpoczęcie współpracy wprost z ludźmi nauki.


Flaga Unii Europejskiej
W tym miejscu należałoby dodać, że istnieją już rozwiązania utworzone dla tego typu osób.


Miejsce, w jakim spotyka się biznes i nauka to m.in. park technologiczno naukowy. Jest to miejsce, które z wyglądu mogłoby przynosić na myśl małe przyjemne osiedle, ponieważ można w tamtym miejscu odnaleźć parę budowli oraz relaksujące zieleńce, w jakich można spokojnie pomyśleć i porozmawiać z przykładowo przedstawicielem nauki w sprawie bieżącego projektu. Inna nazwa tego typu miejsca to technopark. Jest tam również odpowiednia infrastruktura, dzięki jakiej można by przykładowo pokazywać nowiutkie technologie liczniejszej liczbie słuchaczy.


W naszym kraju funkcjonuje dużo tego typu parków, m.in. w Poznaniu, Legnicy, Toruniu czy we Wrocławiu. Istnieją także połączenia funkcyjne i służbowe między parkami naukowymi oraz technologicznymi. Dobrym przykładem tego typu rozwiązania mogą być: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Technopark Gliwice czy też choćby najstarszy polski park - Poznański Park Naukowo-Technologiczny.


Usługi proponowane przez takie parki to pełen zakres wsparcia "miękkiego", tego typu jak kursy i fundamentalne doradztwo, jak i specjalistyczne porady odnoszące się do finansów, litery litery przestrzenne kraków prawa, reklamy oraz kwestii prowadzenia działalności rynkowej.


Propozycja parków zawiera także wsparcie infrastrukturalne, dostępność do sprzętów serwisowych, pomoc materialną oraz pośrednictwo kredytowe. Dla mniejszych i średnich zakładów ważnym atutem parków technicznych jest ich współpraca z instytucjami naukowymi oraz możliwość przesyłu technologii do biznesu.