Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Czym jest dekretowanie faktur?

  • Posted on: 27 May 2021
  • By: addmean
W dobie komputeryzacji elektroniczna faktura jest zwykłą konsekwencją przemian, które zachodzą w życiu społecznym.


Elektroniczne faktury możemy spotkać już w niemalże w każdej sferze gospodarki.
Wypływa to z beneficjów, jakie niosą za sobą elektroniczne faktury, zatem ochrona otoczenia, szybkie rozliczenia się z petentem, łatwość generowania a także przekazywania faktur. E-faktury przynoszą firmom oszczędności, skutkiem tego większość przedsiębiorstw rezygnuje całkiem z papierowych faktur czy też są one dodatkowo płatne. Do tego normalizacja regulacji z 1 stycznia 2011 r., daje możliwość wykorzystanie owej opcji zgodnie z przepisem. Ustawa wyraźnie mówi, jak powinna być opisana faktura elektroniczna, która w rozumieniu ustaw jest księgowym dowodem. Jak przebiega dziś dekretacja faktur? Ogromnym ułatwieniem przy dekretacji faktur jest wprowadzenie w firmie własnych sposobów, zatem np. komputerowego rejestrowania wszelkich dokumentów elektronicznych w systemie księgowym.

Po znacznie więcej info serdecznie zapraszam na stronę internetową. Nie czekaj - polepsz swoją wiedzę na temat omówiony w tekście.

Warunkiem zastosowania takiego podejścia jest jego szczegółowe opisanie w polityce księgowości.


konferencja
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com


Tylko postępując zgodnie z przytoczonymi wytycznymi dekretacja faktur odbędzie się zgodnie z wszelkimi wymogami. Dlatego też właściwie każda firma ma obecnie specjalne oprogramowanie rachunkowe. Za jego pomocą realne jest wydrukowanie dekretu dla każdej elektronicznej faktury. Wydrukować możemy też określone informacje, które łączą dekret z konkretną e-fakturą.
Mając takie oprogramowanie akceptowalne jest ręczne dekretowanie faktur. Niemniej, warto na zakończenie każdego rozliczeniowego okresu wydrukować celem archiwizacji dekrety wszelkich e-faktur, które były zaksięgowane w tym czasie.