Dostęp do dobrej muzy jest praktycznie nieograniczony

  • Posted on: 4 June 2018
  • By: addmean
Pewnie wszyscy miłośnicy muzyki są wyczuleni nie tylko na dźwięk, ale oczywiście również na obraz. Zatem jeśli ktoś przykładowo uwielbia Kult czy GusGus, pragnie również zerknąć sobie na koncert - najlepiej taki na żywo, lecz trudno nie dostrzec, że w większości przypadków taka możliwość nie istnieje.


Koncert
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Dobrze, iż raczej łatwo o to by chociażby muzyka klasyczna i opera koncerty na dvd/blu-ray wreszcie zostały akurat przez nas spokojnie obejrzane. Choćby z takiej przyczyny, że od prawie 10 lat działa w Sieci serwis Youtube, obecnie to usługa w koszyku firmy Google...

Fajnie, że w zupełności bez opłat miłośnicy muzyki mają możliwość rzucić okiem na metal koncerty na dvd/blu-ray, itp (słuchaj muzyki w najlepszej jakości: koncerty klasyczne na dvd). To doskonale, że bardzo często typowy meloman nareszcie może wczuć się w niezwykły klimat zamierzchłych lat. Wiadomo: i tak bardzo trudno poczuć aż tak niesamowity klimat jak na żywo, lecz trzeba lubić to co się ma, no innego rozwiązania tak naprawdę nie mamy. Ciężko w ogóle zakładać, iż na naszym świecie istnieje sprawiedliwość. Byłoby fajnie gdybyśmy co tydzień chodzili na koncerty, lecz to raczej nierealne.

Youtube to interesujący serwis, wspaniała biblioteka wszelkiego rodzaju utworów, perełek o których pewnie nie słyszeliśmy, ale bądź co bądź blues albo muzyka filmowa koncerty na dvd/blu-ray to o wiele korzystniejsza opcja. Doceńmy takową, a zapewne jeżeli mamy trochę bardziej wysublimowane upodobania, w żadnym przypadku nie będziemy żałowali zrobionego zakupu (przeżyj to jeszcze raz!: koncerty muzyki filmowej). A to jasne, że DVD bądź Blu-Ray są formatami, które gwarantują sporo dobitniejsze wrażenia, to oczywistość. Starajmy się docenić lepsze wrażenia, bo naprawdę one dają niemało.

Wiadoma sprawa, jest pewna wada: produkty typu kabaret i musical koncerty na dvd/blu-ray generalnie do przesadnie korzystnych z pewnością nie należą. Nie może dziwić w takim razie piractwo w Polsce, które cechuje się na bardzo dużym poziomie. Skoro coś kosztuje za wiele, ludzie, którzy są nieco bardziej uświadomieni, lecz niestety nie są bogatymi osobami, najzwyczajniej muszą oglądać się za nieetycznymi rozwiązaniami. Jednakowoż szukającym DVD oraz Blu-Ray należy zalecić choćby jakieś aukcje internetowe, to godne uwagi.