Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Festiwal jako przegląd muzyki o charakterze okresowym

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
Muzyka jazzowa jest niezwykle fenomenalnym zjawiskiem całej historii muzyki ogólnoświatowej. Dzisiaj po kilkudziesięciu latach rozwój jego na tle ogólnej sytuacji i w muzyce w ogóle w sztuce światowej są wręcz perfekcyjne. Muzyka jazzowa jest scaleniem różnic. Jest typem muzyki powstałym w wyniku połączenia muzyki europejskiej, afrykańskiej i amerykańskiej.


Historia jazzu obfituje w próby jednoczenia tej muzyki z detalami muzyki rozrywkowej, poważnej, lub ludowej. Ten rodzaj muzyki (radio bez zaiks - link) uwypukla przede wszystkim nadzwyczaj urozmaicony rytm, toteż muzyka wyznająca zupełnie inne cechy skierowała uwagę kompozytorów na możliwość spożytkowania również i rytmu jako dominującego fundamentu. Jazz jest do chwili obecnej w stanie ciągłych stylistycznych, wykonawczych, instrumentalnych przeobrażeń w efekcie których wygenerowała się znaczna liczba zmieniających się i nawzajem na siebie oddziałujących gatunków prądów. Mnóstwo szczegółów poznasz pod linkiem . Tym, co bezsprzecznie rozróżnia jazz od innych gatunków muzyki jest znamienny takt, szczególna dla Europejczyka dość nieregularna pulsacja, improwizacja, brak stałych rodzajów muzycznych, swobodne kształtowanie materiału dźwiękowego, frazowanie, formułowanie, intonacja. Tło historyczne dla powstania jazzu stanowi przyjazd niewolników czarnoskórych na Karaiby. Tam mieli oni sposobność po raz pierwszy spotkać się z europejską kulturą i religią. Mimo iż dużo rzeczy było im zupełnie obcych, udało im się znaleźć pewne miejsca wspólne, jakie pomogły im zaaklimatyzować się w nowym świecie.


Publiczność w trakcie koncertu
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
OFF Festival to festiwal muzyczny o charakterze cyklicznym, obejmujący szeroko rozumianą muzykę alternatywną. Pierwsza odsłona odbyła się w 2006. Festiwal każdego roku prezentuje eklektyczny program muzyczny adresowany do wytrawnej i świadomej widowni. Już po raz kolejny przyciągnie do Polski najciekawszych twórców światowej alternatywy.

To odpowiednie miejsce, by pojmować oryginalne muzyczne nowości, podziwiać występy legendarnych i ikonicznych zespołów, a także korzystać z mnóstwa kulturalnych atrakcji jak wystawy i projekcje filmowe- moje źródła. Pracowicie wyłowiony, różny line-up dostarcza mnóstwo muzycznych przeżyć.