Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Jak najlepiej rozliczać się z urzędem skarbowym? Jak złożyć pit, aby nie było trudności?

  • Posted on: 12 December 2020
  • By: addmean
Nie każda osoba o tym wie, ale najprościej wypełnić pit przy pomocy dedykowanego programu. Pozwoli on nie tylko w poprawny sposób wypełnić rozliczenie, ale i bez problemu wysłać go do urzędu skarbowego.


Sporo osób czeka bezsensu na ostatnią chwilę z przesłaniem takiego dokumentu.


A jest to błąd, szczególnie jeśli w ostatnich dniach kwietnia należy ustawić się w długiej kolejce na poczcie lub w odpowiednim urzędzie, bo wcześniej nie myśleliśmy o przesłaniu pitu przez internet. Takie wygodnie rozliczanie pit online bez konieczności wychodzenia z domu jest proste za sprawą specjalnej aplikacji.


zestaw komputerowy
Author: Blake Patterson
Source: http://www.flickr.com
Plusów z takiego czegoś jak rozliczenie pit (zobacz pit krok po kroku 2020) online 2017 źródło artykułu jest jednak więcej. Szczególnie, gdy rozliczenia podatku nie zlecamy do biura rachunkowego, ale robimy je sami. Specjalne programy (zobacz rozliczenie podatku program) są tak intuicyjne, iż w sumie przeprowadzają nas przez ten proces krok po kroku. Mówią, które dane i gdzie należy wpisać, jak również weryfikują, czy każde pole jest dobrze wypełnione. Zmniejsza to znacząco ryzyko zrobienia błędów, co mogłoby spowodować, iż urząd nas wezwie.


domy wielorodzinne
Author: Baumit Sp. z o.o.
Source: Baumit Sp. z o.o.


Jak zdecydujemy się na wysłanie deklaracji przez internet, to możemy być pewni, że uda się uniknąć jednego z częstszych błędów, jakim jest nie złożenie podpisu. Może brzmi to dosyć zabawnie, ale tak właśnie jest. W zeznaniach podatkowych wysłanych drogą elektroniczną podpis nie jest potrzebny.


Trzeba podać kwotę przychodu z rozliczenia za poprzedni rok, zaś po przesłaniu dokumentu zachować maila z UPO. Jest to dowodem, iż złożyliśmy dokument w odpowiednim czasie. Nie ma znaczenia, który pit składamy, czy jest to pit 11 czy pit 37 online.