Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Jak odzyskać podatek z Anglii? Jakiego rodzaju czynności należy podjąć? O czym pamiętać?

  • Posted on: 28 March 2023
  • By: addmean
Każda z osób, która w sposób legalny była zatrudniona w Anglii może walczyć o zwrócenie podatku. Wysokość uzyskanych pieniędzy zależy od zarobków, lecz i podatku jaki pobrał pracodawca.


Jeśli kwota nie przekracza wartości zwolnionej z podatku (w Anglii około sześć tysięcy funtów), to można dostać cały wpłacony podatek. W innym przypadku rozkłada się to różnie.
Zwrot podatku z Anglii możemy uzyskać po końcu roku podatkowego, czyli po 5 kwietnia albo po ustaniu stosunku pracy.

Zainteresował Cię taki wpis? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź także ten link. Inne tego typu treści przeczytasz również tutaj odliczenie vat od samochodu osobowego.

Najważniejszym dokumentem, który będzie konieczny do starania się o zwrot podatku jest dokument w oryginale P45 albo P60. Co istotne, o zwrócenie takiego podatku możemy walczyć do 4 lat do tyłu oraz nie musimy obawiać się kar, które są związane z opóźnieniem w rozliczeniu.


Jeżeli chodzi o najbardziej popularne dokumenty, to znaczy P45 i P60, to do starania się o zwrot wystarczy ostatni payslip, który posiada dane o całym dochodzie i wpłaconym podatku, a także dane i adres firmy, w jakiej pracujemy. P45 daje pracodawca w momencie, jak kończymy pracę w trakcie roku podatkowego.

Czasami publikowane w sieci dane są niemiarodajne, jednak jeżeli interesuje Cię tego typu tematyka, to kliknij i zdobądź użyteczne szczegóły także na podobnej stronie.

P60 wystawia pracodawca, kiedy kończy się rok podatkowy, nawet jak cały czas u niego pracujemy - (link do wpisu) - pitax.


zwrot podatku z irlandii
Author: Adam charette
Source: http://www.flickr.com


Internet
Author: angelcalzado
Source: http://www.flickr.com


Wystawienie tych dokumentów jest obowiązkiem właściciela firmy, dlatego jeżeli się z tym ociąga albo jest niechętny, to można samemu upomnieć się o wydanie takiego dokumentu. prawo jest po naszej stronie. W podobny sposób sprawa wygląda z innymi rozliczeniami, jak zwrot podatku z Irlandii - hop do źródła pitax.


Podstawa to pamiętać o terminach, ponieważ nawet jeżeli można starać się o zwrócenie podatku parę lat po fakcie, to jednak nie ma sensu z tym zwlekać.