Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Jak odzyskać podatek z Anglii? Jakiego rodzaju czynności należy podjąć? O czym pamiętać?

  • Posted on: 21 May 2020
  • By: addmean
Każda z osób, która w sposób legalny była zatrudniona w Anglii może walczyć o zwrócenie podatku. Wysokość uzyskanych pieniędzy zależy od zarobków, lecz i podatku jaki pobrał pracodawca.
Jeśli kwota nie przekracza wartości zwolnionej z podatku (w Anglii około sześć tysięcy funtów), to można dostać cały wpłacony podatek. W innym przypadku rozkłada się to różnie.


Zwrot podatku z Anglii możemy uzyskać po końcu roku podatkowego, czyli po 5 kwietnia albo po ustaniu stosunku pracy. Najważniejszym dokumentem, który będzie konieczny do starania się o zwrot podatku jest dokument w oryginale P45 albo P60. Co istotne, o zwrócenie takiego podatku możemy walczyć do 4 lat do tyłu oraz nie musimy obawiać się kar, które są związane z opóźnieniem w rozliczeniu.


Jeżeli chodzi o najbardziej popularne dokumenty, to znaczy P45 i P60, to do starania się o zwrot wystarczy ostatni payslip, który posiada dane o całym dochodzie i wpłaconym podatku, a także dane i adres firmy, w jakiej pracujemy. P45 daje pracodawca w momencie, jak kończymy pracę w trakcie roku podatkowego.

Czasami publikowane w sieci dane są niemiarodajne, jednak jeżeli interesuje Cię tego typu tematyka, to kliknij i zdobądź użyteczne szczegóły także na podobnej stronie.

P60 wystawia pracodawca, kiedy kończy się rok podatkowy, nawet jak cały czas u niego pracujemy - (link do wpisu) - pitax.


zwrot podatku z irlandii
Author: Adam charette
Source: http://www.flickr.com


Internet
Author: angelcalzado
Source: http://www.flickr.com


Wystawienie tych dokumentów jest obowiązkiem właściciela firmy, dlatego jeżeli się z tym ociąga albo jest niechętny, to można samemu upomnieć się o wydanie takiego dokumentu. prawo jest po naszej stronie. W podobny sposób sprawa wygląda z innymi rozliczeniami, jak zwrot podatku z Irlandii - hop do źródła pitax.
Podstawa to pamiętać o terminach, ponieważ nawet jeżeli można starać się o zwrócenie podatku parę lat po fakcie, to jednak nie ma sensu z tym zwlekać.