Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Jak stworzyć oprawę muzyczną swojej rozgłośni radiowej?

  • Posted on: 12 March 2019
  • By: addmean
Jingle radiowe to dźwięki, które stosowane są jako pauzy w programach radiowych i telewizyjnych lub po prostu dźwięki charakteryzujące poszczególne stacje. Często prawidłowy wybór utworu może sprawić, że będzie on wizytówką danego przedsiębiorstwa i doprowadzi do tego, że stanie się ono bardziej rozpoznawalne. Właściciele opisywanych tutaj firm mogą zatrudnić kogoś, kto wykona cały pakiet tego typu muzyki albo skorzystać z coraz szerszej oferty proponowanej przez studia nagrań. Możliwości wyboru perfekcyjnych dźwięków jest bardzo dużo, dlatego też nie należy dokonywać decyzji zbyt szybko.


Emisja radiowa
Author: Martin Pulaski
Source: http://www.flickr.com
Darmowe jingle radiowe z to genialne rozwiązanie dla stacji radiowych rozpoczynających swoją działalność. Krótkie melodyjki, które oferuje studio nagrań, można ściągnąć bezpośrednio ze strony internetowej danego przedsiębiorstwa. Kiedy format się sprawdzi, pozostaje tylko złożenie zamówienia na odrębną oprawę muzyczną. W większości przypadków darmowe jingle radiowe mogą być wykorzystywane wyłącznie w swojej oryginalnej formie, nie można tworzyć remiksów i dostosowywać ich do osobistych potrzeb samodzielnie. Jest to uznawane za działanie niezgodne z prawem. Studio nagrań oferuje nie tylko jingle radiowe, lecz także całą oprawę muzyczną. Jeżeli klient zdecyduje się na nią, w głównej mierze będzie uczestniczył w powstawaniu projektu. W związku z czym wspólnie z pracownikami studia ustalana jest początkowa koncepcja oraz motyw, jaki ma przewodzić takim kompozycjom.

Kolejnymi krokami jest skomponowanie melodii oraz zarejestrowanie jej. Jingle radiowe to jednak nie tylko sama melodia. W wielu przypadkach podczas jej trwania wypowiadana jest nazwa audycji czy też radia, w którym prezentowany jest program. Z tego powodu oferta zawiera także „banki głosów”, które są wykorzystywane w jinglach. Niejednokrotnie w takich zbiorach znajdują się nagrania głosu powszechnie znanych filmowych lektorów, aktorów czy też piosenkarzy. Klient zamawiający jingle radiowe ma bardzo duży wybór, a także znaczący wpływ na to, co skomponuje wybrane studio nagrań. Jeżeli jednak zamawiający nie czuje się profesjonalistą w tej dziedzinie i nie posiada własnej koncepcji, może liczyć na pełną pomoc w dobrym studiu nagrań.


Poszukując właściwej oprawy muzycznej dla swojego przedsiębiorstwa, warto zwrócić się do osób zajmujących się tym profesjonalnie. Studio nagrań pomoże nam dostosować dźwięki do konwencji, a cały proces zajmie niewiele czasu. Współpraca może zaowocować powstaniem dźwięków, które stale będą łączyły się z daną marką i staną się same w sobie fantastyczną reklamą. Wszystkie informacje na temat zamówień znajdują się na stronie internetowej danego studia, gdzie istnieje możliwość zapoznania się z dotychczasowymi osiągnięciami firmy, przykładowymi melodiami, jakie w niej powstały oraz pełnym zakresem usług proponowanych klientom.