Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Jak szybko napisać deklarację PIT oraz czy moglibyśmy sobie jakoś w tym pomóc?

  • Posted on: 28 March 2023
  • By: addmean
Deklaracje podatkowe musimy złożyć wszyscy bez względu na to czy osiągamy jakiekolwiek dochody, czy też nie. Należałoby to zrobić do końca czwartego miesiąca w roku, żeby nie mieć żadnych problemów z US.
aplikacje mobilne


internet
Author: Comisión Interamericana de Derechos Humanos
Source: http://www.flickr.com


Można by to wykonać naturalnie wcześniej, jeśli tylko mamy takie umiejętności.


Deklaracja PIT-37 jest najbardziej popularną deklaracją podatkową składaną w wypadkach, gdy rencista lub przedsiębiorca rozlicza swe źródła przychodów rocznych. Aby złożyć oświadczenie szybko, możemy wykonać rozliczenie PIT przez internet. Tam odnajdziemy wszystkie wskazówki, żeby wypełnić tego typu oświadczenie bez najmniejszych pomyłek. Jeśli uzyskujemy wyłącznie przychody zwolnione z opodatkowania, w tym czasie nie składamy żadnej deklaracji. Jeśli rozliczamy pozarolniczą działalność gospodarczą samodzielnie, odpowiadamy za obliczenie oraz zapłatę należnego podatku dochodowego.


Można się rozliczać wspólnie z małżonkiem. Jeśli Twój mąż ma działalność opodatkowaną wedle skali to nie można by rozrachować się wspólnie z nim składając oświadczenia podatkowe PIT-37. Wtedy niezbędna jest deklaracja PIT-36. Wspólne zeznanie jest także możliwe, kiedy Twój partner posiada miejsce zamieszkania w Unii Europejskiej, pod warunkiem, że osiągnął przychody podlegające opodatkowaniu na terytorium Polski.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto byłoby bardziej poznać ten temat, to ponadto zerknij tutaj (https://www.programylojalnosciowe.pl/oferta/obsluga-prawna-i-podatkowa-programow-lojalnosciowych/).

Deklarację PIT-37 oddaje osoba samotnie wychowująca dziecko jak kawaler, wdowiec.
Takie zeznanie jest dostępne, gdy wychowujesz dziecko małoletnie, bez względu na jego wiek, jeśli uzyskuje dodatek pielęgnacyjny lub rentę socjalną. PIT-37 można by wypełniać na własną rękę lub wypełnić ją przez internet przez dostępne tam różne programy mogące pomóc w tej czynności.