Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Jak wybrać odpowiednią kamerę sportową?

  • Posted on: 28 March 2023
  • By: addmean
Zwykła kamera cyfrowa niewątpliwie nie okaże się za stosowna do uwieczniania sportowych wyczynów. Jeśli jesteś osoba energiczną oraz uprawiasz jakiś sport - jeździsz na rowerze, nurkujesz bądź również chodzisz pod górach, to bezsprzecznie musisz posiadać odpowiednią, markową i profesjonalną kamerę sportową.

Kamera sportowa to sprzęt proponowany przez niemało sklepów fotograficznych. Wskazane jest zastanowić się nad tym, jak wybrać dobrą kamerę sportową oraz na co zwrócić uwagę podczas nabycia.

Niezmiernie istotną kwestią w czasie zakupienia kamery jest jej obudowa. Powinna być wytrzymała i bardzo trwała, w szczególności jeśli uprawiamy sporty wyczynowe. Musi być również odporna na wstrząsy.

Mało tego wskazane jest dowiedzieć się czy fascynująca nas kamera sportowa jest wodoodporna, szczególnie jeżeli uprawiamy sporty wodne, takie jak na przykład kajakarstwo bądź też nurkowanie. Kamera winna być wygodna oraz komfortowa w obsłudze, winna posiadać łatwy dostęp do przeróżnych znaczących przycisków. Kupując kamerę sportową, na pewno musimy zwrócić również (poprzednia strona) uwagę na model mocowania i montażu. Niezmiernie dużą popularnością cieszy się teraz gimbal do GoPro, jaki jest niezwykle użyteczny i skuteczny.

kolarstwo górskie
Author: Kimon Berlin
Source: http://www.flickr.com
Jednak typ mocowania będzie głównie zależeć od dyscypliny, jaką uprawiamy. Poniektóre rodzaje kamer przypina się do kasku (przykładowo w czasie jazdy na rowerze), inne natomiast do gogli (nurkowanie, snowboard itp.). Kamera sportowa powinna mieć niezwykle stosowną rozdzielczość, jaka zagwarantuje wysoką jakość obrazu. Polecamy zakup kamery Full HD. Pomimo tego, iż cena takiej kamery jest niemała, to zdołamy być pewni, że będziemy niezmiernie zadowoleni z rezultatu. Wybierając kamerę sportową, zwróćmy również uwagę na ilość klatek, obiektyw albo sposobność realizowania zdjęć.Wybierzmy kamerę, jaka ma ekran LCD, dzięki czemu będziemy mieć dostęp do podglądu filmu, ułatwi nam to również konfigurowanie poszczególnych opcji kamery. Na koniec, pamiętajmy o tym, aby wybierać kamery sportowe oferowane przez rekomendowanych, polecanych fabrykantów. Kamera należytej marki niewątpliwie zrealizuje nasze oczekiwania. Więcej o tego typu urządzeniach pisze ten link.