Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Kiedy oraz gdzie są urządzane loterie fantowe i do jakiego urzędu trzeba zgłosić jej zorganizowanie?

  • Posted on: 17 February 2022
  • By: addmean
Zdrapka jest to termin, który kojarzy nam się nieodzownie z jakąkolwiek grą losową, loterią i możliwością wygrania jakieś nagrody pieniężnej albo rzeczowej. Zdrapki pojawiają się najczęściej w przypadku organizacji loterii promocyjnych oraz loterii fantowych.
loteria
Author: Andrew_Writer
Source: http://www.flickr.com


Loteria ze zdrapkami mogłaby być tak samo przygotowana jak loteria promocyjna. O czymś tego typu jak loteria fantowa należy pomyśleć 30 dni wcześniej. Pomysł na tego typu loterię nie ma potrzeby, aby był całkowity. Wszystkie dokumenty i zgłoszenie należy wysłać do Urzędu Celnego. Trzeba dostosować odpowiednią ilość punktów sprzedażowych oraz wprowadzić wolontariuszy.

Bardzo Ci się spodobał ten tekst? Jeżeli tak, to zobacz również rzetelne informacje, które posiadają pokrewne dane na opisywany wątek - jeśli chcesz, to zbadać kliknij tutaj!

Potem należy przygotować losy. Obliczyć trzeba jak dużo ludzi będzie potrzebnych do sprzedawania losów. Pomyśleć również trzeba, kto oraz kiedy będzie te losy kupował oraz dopasować je należy do potrzeb. Również trzeba się zastanowić w jaki sposób będziemy oferować losy i jaka będzie motywacja do kupienia losu. Jeżeli chodzi o loterię fantową, to ważniejsze są emocjonalne argumenty niż wszystkie nagrody. Jeśli okaże się, że termin, miejsce, ilość nagród oraz wygląd losów nie jest zgodny ze złożonymi do naczelnika Urzędu Celnego dokumentami, to należy regulamin loterii fantowej poprawić oraz ponownie złożyć zgłoszenie do Urzędu Celnego. Jest na to 3 dni od daty, kiedy wystąpiła zmiana.


call center
Author: Mighty Travels
Source: http://www.flickr.com


dochód
Author: Martin Ilich
Source: http://www.flickr.com


Małe loterie fantowe są dobrym sposobem na zacieśnienie zintegrowania społeczeństwa lokalnego oraz pozyskania przychodów na statutowe cele przez szkoły, gminy i przeróżne fundacje i parafie. Mimo tego, że organizacji loterii towarzyszy pewien formalizm, to są one bardzo wielokrotnie spotykanym punktem wszystkich zabaw lub jarmarków.
Loteria fantowa niezwykle często jest wykorzystywana jako sposób zbierania funduszy na konkretne cele. Loteria fantowa może także towarzyszyć imprezom edukacyjnym albo społecznym. Niewielka loteria fantowa może być przeprowadzona pod wymogiem zgłoszenia jej do Urzędu Celnego na trzydzieści dni przed jej początkiem.