Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Komu przydadzą się szkolenia z prawa autorskiego i jaka firma je przeprowadza? Zagadnienia podstawowe.

  • Posted on: 15 February 2023
  • By: addmean
Program szkolenia z prawa autorskiego – niezależnie od tego, kto je przygotowuje i realizuje – jest zbliżony, dlatego że najczęściej jest podzielony na bloki - z teorią i praktyką i zawiera główne wiadomości na temat niezbędnych w pracy ustaw i pokrewnych aktów prawnych oraz najważniejsze zbiory pojęć (autor, współautor, utwór, własność intelektualna).

Szkolenie z praw autorskich
Author: Médiathèque De Quimperlé
Source: http://www.flickr.com
Blok praktyczny zwykle pomaga przybliżyć temat i zgłębić wiedzę oraz zadać trenerompytania i rozwiać niewyjaśnione kwestie, które pojawiły się u osób szkolonych. To też czas na przystąpienie do redagowania umów, kontraktów czy innych dokumentów służących sformalizowaniu pracy na przykład autora z wydawcą. O przygotowanie fachowego szkolenia możemy zwrócić się do znanej firmy szkoleniowej albo kancelarii specjalizującej się w prawie autorskim.

Kto może być adresatem tego typu szkolenia z prawa autorskiego? Odpowiedź nie jest łatwa, bo obejmuje ogromną grupę ludzi, zatrudnioną w szeroko pojętych mediach, w kulturze czy nowych technologiach. Mogą to być pracownicy wydawnictw, ponieważ z autorami i ich dziełami współpracują każdego dnia. Mogą to być osoby pracujące w agencjach reklamowych, ponieważ prawo autorskie ma wpływ również na promocję i reklamę towarów i usług oraz kreowanie i wykorzystanie wizerunku.

Mogą to być osoby na co dzień pracujące z artystami tworzącymi prace z zakresu plastyki, techniki, filmu, sztuk wizualnych lub muzyki. Zagadnienie jest szczególnie istotne, ponieważ wszystko, co nazwać można utworem, podlegać będzie prawu (Poszukujesz konsutlacji prawnej? Polecamy: rozwód adwokat artur żarnowski lublin) autorskiemu - wejdź i sprawdź ofertę autorskie.pl. Percepcja tego tematu zmieniła się trochę od kiedy pojawił się internet, ze względu na różne utwory i dzieła istniejące dzięki niemu albo tylko w nim. Zahaczamy tu również o twórców produktów, które funkcjonują wyłącznie w sieci, czyli programistów i informatyków, twórców gier czy grafik na użytek sieci.


Szkolenie
Author: Fabrice Florin
Source: http://www.flickr.com
Zanim zdecydujemy o wyborze osoby, która zrobi dla nas czy naszej branży szkolenie z prawa autorskiego, nakreślmy specyfikę naszej pracy oraz przybliżmy najczęściej pojawiające się problemy, z jakimi mamy do czynienia. Bardzo istotne jest, czy pracujemy tylko z projektami polskimi, czy wiedza z zakresu prawa zagranicznego też będzie nam potrzebna.

Warto zorientować się, czy szkolenie będzie przeprowadzone z wykorzystaniem nowych technologii oraz czy na osoby szkolone będą czekały bogate materiały szkoleniowe oraz niezbędne dokumenty prawne. Dowiedzmy się też kilku rzeczy o trenerze i jego metodach pracy ze szkolonym zespołem.