Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Koncerty mają niesamowitą magię

  • Posted on: 7 April 2019
  • By: addmean
Chodzenie - jeżdżenie, na wszelakie wydarzenia muzyczne to z pewnością urokliwa rozrywka. Choćby koncert słynnego Petera Gabriela albo Asgeira to było coś fantastycznego. Nawet jeżeli nie jesteśmy wielkimi miłośnikami danego wykonawcy \ bandu, to tak czy siak będziemy wielce zadowoleni. Przy założeniu, że umiemy się bawić.


gra na fortepianie
Author: rufus
Source: http://www.flickr.com
Cieszy, iż w naszym kraju regularnie są interesujące koncerty, kiedyś byliśmy nieomal koncertową pustynią, lecz teraz chyba wszyscy znani muzycy zdają sobie sprawę, że dla polskich melomanów warto występować, bo nie będzie większego kłopotu ze sprzedażą wejściówek.

Perfekcyjnym przykładem jest choćby niedawny koncert Leonarda Cohena w łódzkiej Arenie: hala była pełna, zatem gwiazdor mógł zarobić dużo pieniędzy. Dzisiaj to koncerty na dvd/blu-ray dają muzykom największy zysk, sprzedaż płyt jest na słabym poziomie niemalże na całym świecie.

Pamiętajmy, że nawet jeśli mamy ogromną ochotę na koncert, ale z różnych powodów nie jesteśmy w stanie bawić się na żywo, i tak mamy ciekawe metody na spędzenie wolnego czasu. Przykładowo można kupić soul na blu-ray, dzięki to którym bez wychodzenia z komfortowego domostwa będziemy mieli możliwość poczuć niezwykłą atmosferę. Tak naprawdę pod wieloma względami tego typu koncert jest konkretniejszą opcją, aniżeli koncert na żywo. Szczególnie mowa o akustyce. Ciężko nie zauważyć, iż w większości przypadków akustyka nie jest idealna, jakby nie patrzeć jeździmy na koncerty przede wszystkim dla niesamowitej atmosfery, ujrzenia ulubionego muzyka na żywo. Puszczenie fajnego koncertu na DVD sprawia, że tak naprawdę wreszcie usłyszymy muzykę, bez chociażby konieczności nadmiernego stykania się z ludźmi. Nierzadko koncertowe wędrówki i gadanie bardzo irytują.

A więc: chociaż przyjemnie jest co jakiś czas pójść na dobry koncert, to jednak trudno nie docenić składanki koncerty na dvd/blu-ray odsłuchanej w swoim gniazdku (przeżyj emocje jeszcze raz: koncerty muzuczne na dvd). W przypadku braku kasy na płytę trzeba zalecić porozglądanie się za interesującym koncertem w serwisie Youtube. Tak naprawdę nie rozchodzi się wyłącznie o aspekt finansowy: zasadniczo to jest tak, że na Youtube jest praktycznie wszystko co fajne, a więc jeżeli kogoś zainteresowały archiwalne koncerty w wykonaniu choćby Madonny, trafi na tysiące tytułów.