Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Kwiecień to miesiąc, który dużej części rodaków kojarzy się ze składaniem PIT-ów w Urzędzie Skarbowym

  • Posted on: 28 January 2021
  • By: addmean
Niejeden pracujący Polak do końca kwietnia tego roku musi uzupełnić PIT i zrelacjonować swoje przychody fiskusowi.


Znaczny odsetek ludzi nie lubi wypisywać formularzy urzędowych.
w biurze
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com


Często są one chaotyczne, niejasne i najzwyczajniej w świecie nudne. Jednak dziś nie jest to już tak skomplikowane, jak kiedyś. Pokolenie, które obecnie ma już około 40 lat, pamięta, jak to wszystko wyglądało jeszcze w czasach Polski Ludowej. Ręczne wypisywanie PIT-ów, liczenie przy pomocy kalkulatora, niekończące się kolejki w Skarbówce oraz nieuprzejmi urzędnicy. Duża część społeczeństwa wspomina to mało miło.


PIT
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com


rozmowa
Author: Tax Credits
Source: http://www.flickr.com


Obecnie szczęśliwie całość wygląda już inaczej. Mamy odpowiednie programy, które dają możliwość prędko i sprawnie uzupełnić każde sprawozdanie. Najpopularniejszy jest PIT 37. Wystarczy tylko pobrać z internetu odpowiednią aplikację i wydzielić sobie godzinę czasu popołudniu. Nie będziemy musieli mieć ani ołówka ani kalkulatora, gdyż program podpowiada co i gdzie trzeba wpisać i sam sumuje wszelkie rubryki. PIT możemy również wysłać online, zatem nie będziemy się bać kolejek do okienka. Jednakże mimo wszystko nie możemy bagatelizować sprawy. Należy zarezerwować sobie trochę czasu, by wypisać PIT nie śpiesząc się.

Zaciekawił Cię ten tekst? Trzeba kliknąć w podany link i można zobaczyć ponadto (https://www.workservice.pl/praca/magazynier/gniezno/) pozostałe nasze wątki. Myślimy, że także przypadną Ci do gustu.

Pośpiech zawsze bywa kiepskim doradcą.
Jeden błąd może nas kosztować nerwy oraz potrzebę pojawienia się w urzędzie na wyjaśnienie.


Możemy cieszyć się, że i do naszych urzędów zawitał XXI wiek. Życie jest dziś o wiele łatwiejsze niż kiedyś.