Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Motywacja do pracy. Gdzie poszerzać swoje pasje?

  • Posted on: 20 January 2023
  • By: addmean
Naprawdę dużo mówi się w ostatnim czasie o motywowaniu się do działań. Nie chodzi tylko o uporządkowanie dnia czy pracy, lecz o aktywne spędzanie czasu. Obecnie wokół nas istnieje wiele rzeczy, które rozpraszają i niezwykle często się im poddajemy. W związku z tym tracimy czas, który możemy poświęcić przykładowo na poszerzanie swoich pasji. Jak znaleźć wolne chwile?


obraz
Author: Richard Pearson
Source: http://www.flickr.com
Niemal każdy z nas chce robić w życiu tylko to, co kocha i co sprawia wielką przyjemność. Dlatego też warto poszerzać swoje pasje, żeby w przyszłości móc przy ich pomocy zarabiać. Rzecz jasna nie chodzi o to, by z każdego hobby zrobić potencjalne źródło gotówki, lecz o wachlarz możliwości i umiejętności.

Hej, sprawdź to jak spakować bagaż podręczny, jeżeli dotąd nie wiesz o tej ciekawej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Co jest przykre, często sami nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele tracimy, kiedy kolejną godzinę spędzamy przez telewizorem. Nawet jeżeli próbujemy coś zrobić, wielokrotnie kończy się to tym, że przeglądamy coś, co niespecjalnie nas interesuje, ale jakimś sposobem wpadło nam w oko. Takie "pożeracze czasu" sprawiają, że dzień, który zaplanowaliśmy spędzić produktywnie stanie się po prostu zmarnowany. W jaki sposób temu przeciwdziałać?

Załóżmy, że kochamy rysować, mamy talent, pragnęlibyśmy go rozwijać. Aktualnie w Internecie możemy znaleźć mnóstwo kursów, które nam w tym pomogą. Często zdarza się jednak tak, że mimo woli zaglądamy na portale społecznościowe, używamy komunikatorów, z filmików o rysowaniu przechodzimy na śmieszne obrazki ze zwierzętami i tak właściwie nie robimy nic. Należy jednak wiedzieć, że we wszystkim to właśnie praktyka czyni mistrza. Pomocą w takich sytuacjach są aplikacje, za pomocą których możemy zablokować na określony czas strony, które zajmują nam najwięcej czasu. Nie będziemy mogli na nie wejść. Dodatkowo warto wyłączyć połączenie z Internetem w telefonie komórkowym bądź wyciszyć dźwięki, aby nic nie mogło nas rozproszyć.

lekcje rysunku
Author: Ettore Bechis
Source: http://www.flickr.com
Doskonałe będzie także zapisanie się na kurs. Odnalezienie właściwego miejsca powinno być łatwe. Przykładowo jeśli mieszkamy w Krakowie, wystarczy sprawdzić w Internecie jakie lekcje rysunku Kraków oferuje (kursrysunku.com.pl/program-kursu/). Rzecz jasna warto dopasować je do swoich umiejętności oraz określić cel. Wówczas znalezienie czegoś odpowiedniego będzie łatwiejsze. Dzięki temu, że w dzisiejszych czasach niemalże wszystko można znaleźć w sieci, kurs rysunku Kraków także nie powinna sprawiać najmniejszego problemu.


Taka forma rozwijania pasji sprawi, że będziemy bardziej systematyczni, zdecydowanie zmotywowani, a niż nie rozproszą nas.
Warto spełniać swoje marzenia. Jeżeli od zawsze czegoś chcemy, motywacja w dążeniu do celu powinna być ogromna. Właśnie wtedy mamy duże szanse na osiągnięcie sukcesu. Dlatego też walczmy z rzeczami, które nas rozpraszają i rozwijajmy swoje pasje. Na pewno nie będziemy tego żałować.