Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Nie masz siły do odbiorców, którzy nie realizują deklaracji? Przeczytaj, co zdołasz uczynić!

  • Posted on: 28 June 2020
  • By: addmean
Ktokolwiek prowadzący firmę wie, że podstawą poprawnego funkcjonowania interesu jest płynność pieniężna. Równolegle często wie również, jak trudno tę płynność płatniczą obronić.
Wyszukiwarka
Author: Zumi
Source: http://www.zumi.pl


Nie wynika to jedynie z winy przedsiębiorcy - zależne jest dodatkowo między innymi od wypłacalności kontrahentów. Jak temu sprostać?


laptop
Author: markus spiske
Source: http://www.flickr.com


Oczywiście pierwszą i zasadniczą procedurą powinno być sprawdzenie wypłacalności kontrahenta, na tyle oczywiście, na ile wydaje się to możliwe. Musimy jednak pamiętać, że sytuacja jest w stanie się z biegiem czasu odmienić i dzisiaj zrewidowana korzystnie, za kilka miesięcy znacznie się pogorszy. Nasz kontrahent przestanie wówczas spłacać swe zobowiązania. W takim przypadku możemy skorzystać z takiego postępowania jak (cesja wierzytelności).

Pewnie masz ochotę znać dodatkowe szczegóły tyczące się tego wątku. Jeżeli zaintrygował Cię nasz aktualny artykuł (http://www.bhp-online.com/), to przeczytaj go na stronie pod linkiem.

Jest to, mówiąc zwyczajnym językiem, przekazanie wierzytelności (inaczej naszego przywileju do danej kwoty) innemu podmiotowi. Gwarantuje to nam jako cedentowi szybkie uzyskanie pieniędzy, koniecznych do funkcjonowania naszej firmy. Musimy jedynie poinformować dłużnika o przekazaniu praw do należności na jej kupca, zwanego cesjonariuszem.


formalności
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com


Takie przedsięwzięcie wchodzi w skład usługi faktoringu. Zajmują się nim celowo przygotowane przedsiębiorstwa, które oprócz cesji, czyli inaczej przelewu wierzytelności, mogą nam zaproponować wsparcie w ściąganiu długów, konsulting i inne .

Hej, spójrz na ofertę (https://www.account-pl.eu/)!, to niesamowite, że ponownie tak prędko jest w tamtym miejscu coś aż tak nowego, trzeba to koniecznie sprawdzić!

Nietrudno się więc domyślić, iż jeżeli chodzi o faktoring koszt jest uzależniony od tego, co poza cesją należności zdecydujemy się uzyskać od danego przedsiębiorstwa.
Ważne jest, żeby zwrócić uwagę na to, czy w umowie, jaką z nim podpiszemy, pojawi się punkt o tym, iż cesjonariusz, może domagać się spłaty wierzytelności od cedenta w momencie niewypłacalności dłużnika.