Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Osobiste finanse - czym konkretnie różni się wzięcie przez nas pożyczki od wzięcia kredytu?

  • Posted on: 15 February 2023
  • By: addmean
Zwykle słysząc słowa "kredyt" lub też "pożyczka", od pierwszej chwili kojarzy naszym osobom się, iż oba pojęcia znaczą dokładnie to samo. Jednakże jak to się okazuje po głębszej analizie, obydwa pojęcia - pomimo pewnej zgodności - w rzeczywistości dość mocno różnią się od siebie.


finanse
Author: Simone
Source: http://www.flickr.com


Czym konkretnie? Dowiesz się, jak odczytasz ten artykuł!


Sprawa w pełni osobistych finansów dość często zostaje u naszych osób pod stałym znakiem zapytania, gdyż wystarczy tylko jeden moment, a "wszystko się rozsypuje". Zwykle im więcej robimy planów, tym gorzej później wychodzi. Dzieje się w ten sposób za sprawą nieprzewidzianych sytuacji i nie chodzi tu wyłącznie o nasze własne finanse, choć jeżeli dobrze pomyśleć, to te bywają zazwyczaj najgorsze. Warto wiedzieć, że planowanie swoich miesięcznych wydatków nie bywa do końca zbyt dobrym pomysłem - im więcej zaplanujemy, tym zazwyczaj więcej się "popsuje". W ten sposób ze z góry zaplanowanych powiedzmy pięciuset złotych oszczędności zostaje nam tylko 100 złotych, a często i nic. Dlaczego w ten sposób się dzieje? Otóż odpowiedź jest jedna - wszystko robi się coraz starsze. Im coś starsze, tym znacznie większe prawdopodobieństwo, iż w końcu "trzaśnie". Jeżeli jest to powiedzmy czajnik albo toster, no to da się jeszcze ta stratę "przeboleć", ale jeżeli przestanie nam działać chociażby lodówka, no to już posiadamy problem.
Dobrym rozwiązaniem w takiego typu sytuacjach jest zaciągnięcie kredytu albo pożyczki - jak to widać po naszym wstępie, posiadają one pewnego rodzaju różnice, wśród których tym największym bywa bez wątpienia fakt, że pożyczkę weźmie się wszędzie, a kredyt tylko w banku albo SKOKU. Dobrze jest także mieć świadomość, iż przy kredycie (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania) za każdym razem podpisujemy umowę, a przy pożyczce zazwyczaj dopiero od 500 zł wzwyż.