Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Patenty muszą być sporo ważniejszą częścią naszej gospodarki!

  • Posted on: 10 September 2021
  • By: addmean
Innowacje sprawiają, że polska ekonomia szybciej nabiera rozpędu. Generalnie nadal nie jesteśmy specjalnie innowacyjni, na nieszczęście nie ma za wielu firm, które robią coś odmiennego, niż konkurenci. I choć jeszcze daleko Polsce do choćby RFN, to na szczęście sytuacja się poprawia.

Przykładowo kancelaria Wiński - (spory patentowe) patentowa warszawa ostatnimi czasy przyjmuje dużo większą ilość interesantów. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ na patentach można zarabiać wielką kasę. Jeżeli nie chcemy, aby Polska w dalszym ciągu była głównie kojarzona z tanią siłą roboczą, musimy starać się wspierać naszych przedsiębiorców - to może dać naprawdę wiele!
wzór przemysłowy i biuro patentowe
Author: Saint-Gobain Abrasives AB Sweden
Source: http://www.flickr.com
Ogólnie sama ochrona znaku towarowego oraz patentów jest stosunkowo ciężki, to ogólnie nie jest prosty oraz błyskawiczny proces. No i tutaj prośba do władz - byłoby świetnie, gdyby wreszcie czymś dużo łatwiejszym było rejestrowanie własnych znaków towarowych czy patentów. Przecież wszystkie kłopoty, niepotrzebna biurokracja, itp., powodują, że przedsiębiorca nie może sprawić, iż będzie się rozwijał. Przedsiębiorcy w Polsce poświęcają zbyt wiele swojego czasu na zbędne formalności, które sprawiają, że zamiast działać, starać się rozwijać biznesy, muszą marnować swój cenny czas.

Jak jednak tak naprawdę zarabiać kasę na czymś takim jak choćby zwalczanie nieuczciwej konkurencji? No cóż, raczej niewielu przedsiębiorców ma ową możliwość. Głównie z takiej przyczyny, że zasadniczo, aby mieć okazję coś interesującego, wielce nowatorskiego dokonać, bez cienia wątpliwości trzeba posiadać znaczne umiejętności. Należy także sukcesywnie inwestować spore środki w prowadzoną przez siebie firmę. Czyli jak doskonale widać, wyłącznie bogate firmy, zarządzane przez inteligentnych ludzi, są w stanie odnieść sukces. No cóż, inflacja sukcesu byłaby bardzo groźnym zjawiskiem - nie wszyscy ludzie są zdolni do sukcesu. Należy postarać się to zaakceptować, chociaż nie można się w żadnym razie poddawać.Warto także tak jakby zabezpieczyć się przed własnymi konkurentami - w końcu wywiad gospodarczy to w XXI wieku standard. No wiadomo: zapewne nie jesteśmy grubymi rybami, lecz tak czy siak należałoby uważać, bo bardzo często rzeczywistość jest taka, że człowiek bardzo długo pracuje, a później ktoś kradnie jego dzieło. I wbrew pozorom, to stosunkowo powszechny proceder.