Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Planujesz otwacie własne przedsiębiorstwo i nie rozumiesz zawiłości prawnych? Nie martw się!

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
A więc posiadasz już pomysł na swoją pierwszą działalność. Wiesz już jaką aktywnością będzie się ona zajmować i jesteś pewny, że będzie ona zyskowna, gdyż jesteś dobry w tej dziedzinie. Zaczynasz więc poszukiwania porządnego biura do wynajęcia. Rozpoczynasz także proces rekrutacji pracowników do swojej firmy. I tu pojawiają się schody.

Nie
umowa
Author: Startup Mena
Source: http://www.flickr.com
znasz się na podatkach, nie rozumiesz skomplikowanych wyrażeń zapisanych w umowie najmu. Brzmi znajomo? Nie przejmuj się! Nie jesteś jedynym przedsiębiorcą walczącym się z tymi problemami. Ciężko być specjalistą w każdej dziedzinie. Poniżej wspomniane zostały niektóre z licznych pytań, jakie są najczęściej poruszane przez nowych przedsiębiorców. Znajomość tych odpowiedzi może być pomocna również tobie. A więc rozglądasz się za lokalem do swojej działalności. Słyszysz obco brzmiący termin „najem okazjonalny” i zastanawiasz się, czy może to być coś dla Ciebie. Umowa najmu okazjonalnego została wprowadzona do polskich przepisów w 17 lat temu i ma na celu zapewnienie większych praw właścicielowi nieruchomości. Warto sprawdzić: sprawdź umowę najmu ukazjonalnego. Najważniejsza informacja dla Ciebie w tym kontekście brzmi – cel takiej umowy może być wyłącznie mieszkaniowy. W praktyce oznacza to tyle, że nie można użyć jej w przypadku otwierania działalności gospodarczej, takiej jak np. biuro. Zatrudniając pracowników powinieneś być świadomym, że jesteś zobligowany do pokrywania składek na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (tak zwany odpis na zfśs) wyłącznie wtedy, gdy zatrudniasz minimum dwudziestu pracowników w pełnym wymiarze godzin -
dokumenty
Author: Robert Couse-Baker
Source: http://www.flickr.com
.W przypadku mniejszej firmy, możesz to robić dobrowolnie, jednak nie masz takiego obowiązku. Odpowiedź w sprawie wyboru sposobu rozliczania się z fiskusem, mimo iż często poszukiwana, jest jednak bardziej złożona. W tym wypadku warto skonsultować to u specjalisty, gdyż do wyboru masz 4 różniące się sposoby, a skala podatkowa powinna być wybrana w oparciu o m.in. od rodzaju otwieranej działalności.
Jeżeli w dalszym ciągu masz wiele podobnych wątpliwości – nie panikuj. Najważniejsze to być świadomym, że nie da się być specjalistą we wszystkim. Przyznaj się do tego, że czegoś nie wiesz czy też nie rozumiesz. Istnieje wiele wspaniałych firm i specjalistów, które pozwolą Ci się uporać z takimi problemami.