Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Pogoń za pieniądzem to norma w współczesnych czasach

  • Posted on: 28 March 2023
  • By: addmean
Choć dawne przysłowie mówi , że "pieniądze szczęścia nie dają" to jednak obserwując


obecne czasy można odnieść wrażenie, iż niezwykle straciło na autentyczności.


Fabryka
Author: Cory M. Grenier
Source: http://www.flickr.com


telebim
Author: Steven Straiton
Source: http://www.flickr.com
Cóż, dla teraźniejszego człowieka finanse mają bardzo dużą wartość. Czy można się temu dziwić? Raczej nie, ponieważ bez pieniędzy bardzo trudno dać sobie radę w okresie konsumpcjonizmu. Wszystko musimy kupić, opłaty pożerają lwią część dochodów, a samo wyżywienie najbliższych to niesłychanie bardzo duży wydatek w w przedziale miesiąca.

Jeśli chcesz zgłębić więcej, doczytaj i sprawdź wiadomości opublikowane na następnej witrynie - tam przygotowaliśmy na Ciebie dodatkowe wątki.

Współczesne czasy to także czas rywalizacji i to już od najwcześniejszych lat. O co konkurujemy? Właściwie o wszystko. O lepsze i więcej kosztujące ubrania, okazalsze domy, nowocześniejsze samochody, lepsze wykształcenie - do tej rywalizacji właściwe finanse też okazują się jasne że potrzebne. Już w najniższych klasach szkoły podstawowej rodzice ogromnie chętnie zapisują swoje pociechy na dodatkowe zajęcia - to jasne również płatne, by maluch miał możliwość się realizować w określonym kierunku. Zakupujemy jak najdroższe przedmioty, aby nasze dziecko nie czuło się gorsze w społeczności rówieśniczej. Ta pogoń za wszystkim, jeszcze doskonalszym, fajniejszym pochłania nasze finanse w bardzo dużym stopniu, a by odrobić te straty , pracujemy więcej i więcej.


Czy to się kiedyś odmieni? Bardzo trudno powiedzieć, ale obserwując obecne czasy można pokusić się o stwierdzenie, iż to dokładnie pieniądz rządzi prawie wszystkim. Jeśli ich ie mamy czujemy się gorsi, mniej wartościowi, niezaradni. To przekazujemy następnemu pokoleniu, więc z pewnością ono także tych nawyków szybko nie zmieni.