Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Postępuj z przyjętymi przepisami, czy to w czasie sporządzania dokumentacji, czy w czasie nabywania sprzętu dla firmy

  • Posted on: 18 May 2022
  • By: addmean
Prowadzenie swojej działalności gospodarczej to nieustanny wymóg postępowania według określonych przepisów i reguł. Warto doinformować się w tej sprawie, aby w każdej sytuacji wiedzieć, co należy zrobić i jak się do tego zabierać. Najlepiej trzymać się ściśle określonych zasad, nieważne, czy tyczą wykonywania dokumentacji, terminów dokonywania opłat i składek, czy też zakupu samochodu na użytek firmy. Dzięki temu można unikać wielu komplikacji i stresów.


Musisz wystawić fakturę vat

W określonych momentach czynni podatnicy vat są zobowiązani do wystawiania faktur vat, które są potwierdzeniem dokonania transakcji sprzedaży bądź wyświadczenia usługi. Bywa tak, gdy klientem jest inna firma albo podatnik fizyczny, który żąda wystawienia faktury. Niedoświadczeni sprzedawcy niejednokrotnie mają kłopoty z tym, jak wystawić fakturę vat - więcej. Akt ten musi być sporządzony w określony sposób, z uwzględnieniem usługi lub charakteru sprzedaży, datą, ceną jednostkową, stawką vat, wartością podatku, wartością z vatem. Na dokumencie powinny znaleźć się także dane sprzedającego oraz nabywcy, razem z numerem Nip albo regonem. Faktura bywa oznaczona danym numerem i sporządzana w dwóch egzemplarzach.
vat
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com


Nie wiem, ile to brutto

Chociaż obliczanie wartości netto i brutto nie jest trudne, w chwilach pośpiechu potrafi narobić sporo problemów i stać się przyczyną pomyłek. Jeśli musimy szybko coś policzyć, dobrą opcją będzie kalkulator vat, zobacz informacje który można znaleźć w internecie. Starczy wprowadzić wartość netto albo brutto, niezbędną stawkę vatowską, a później obliczyć końcową kwotę. To naprawdę łatwe, szybkie, jak też bezpieczne, więc nietrudno jest wyeliminować pomyłki.


Kupujesz samochód (prawnik motoryzacyjny) dla firmy, dopilnuj, aby okazał się odpowiedni


W wypadku kupna samochodu dla firmy kluczowym pojęciem staje się homologacja - ważne źródło. Termin ten związany jest z dopuszczaniem danej rzeczy do użytku, co ma stanowić gwarancję, że jest ona bezpieczna i pewna. Homologacja samochodu decyduje o tym, że pojazd spełnia określone wymagania względem kategorii pojazdów, który reprezentuje i może być dopuszczony do ruchu drogowego. W Polsce w zakresie homologacji samochody dzieli się na dwie kategorie: M to kategoria dla samochodów zaprojektowanych do przewozu ludzi i ich ładunków, a N dla przewozu ładunku. Poszczególne kategorie są dzielone także ze względu na masę.