Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Rozliczasz akurat PIT-a? Możesz przy tej okazji wywołać uśmiech na czyjejś buzi!

  • Posted on: 9 January 2023
  • By: addmean
Wraz z drugim kwartałem praktycznie każdego roku w domu niemalże każdego z nas nadchodzi czas, kiedy trzeba rozliczyć PIT-y. Część z nas decyduje się robić to samodzielnie, inni zaś powierzają takie zadanie profesjonalistom. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, niewątpliwie musisz pomyśleć również o przekazaniu 1 procenta Twojego podatku na jakiś charytatywny cel - niezależnie od sposobu rozliczania PIT-a możesz to robić.
Na czym to dokładnie polega?


Aparat fotograficzny
Author: Alexandre Dulaunoy
Source: http://www.flickr.com
Ustawodawca dał nam możliwość przekazania jednego procenta swego podatku na jakiś szczytny cel. Swój 1% podatku możesz przekazać na wszelkiego rodzaju fundacje czy organizacje charytatywne - wystarczy, że taka fundacja jest zarejestrowana na konkretnej liście- . Najważniejsze w tym jest to, iż możesz pomagać właściwie nic na tym nie tracąc - jeżeli nie zdecydujesz się przekazać 1% podatku na żadną organizację, wtedy i tak finalnie zapłacisz tyle samo - tylko ten 1% zostanie wypłacony do budżetu państwa jako zwyczajny podatek- 1% podatku.


samochody
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Na co przekazać pieniądze?


Jeśli zdecydujesz się przekazać 1% podatku na jakiś szczytny cel, wówczas musisz wskazać konkretną organizację. Zazwyczaj wskazywana jest jakaś fundacja dla dzieci. Możesz jednak popytać wśród przyjaciół - być może dziecko przyjaciół lub oni sami są chorzy - wtedy zdecydowanie są objęci opieką jakiejś fundacji. W takich przypadkach możesz przekazać pieniądze konkretnie na ich leczenie ubezpieczenie kosztów leczenia - w takich wypadkach pieniędzy nie otrzymuje dana fundacja dla dzieci, ale dziecko wskazane imiennie- fundacja dzieciom. To bez wątpienia znakomity pomysł, aby komuś pomóc. Jeśli się na to zdecydujesz, wtedy oczywiście odczujesz ogromną satysfakcję - dlatego na pewno polecamy podobne uczucie właściwie każdemu.