Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Składnica harcerska jak sklep militarny? Sprawdź co oferuje centrala w stolicy

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
Regularni turyści-piechurzy, przedstawiciele mundurowych od żołnierzy na harcerzach i druhach kończąc, ale i pasjonaci wędkowania, paintball i szeroko rozumianego survivalu. Co łączy tych wszystkich ludzi, często przynależących do kilku tych grup? Wyposażenie i sprzęt, bez którego niemożliwe byłoby uprawianie żadnej z przytoczonych aktywności. Gdzie kupimy interesujące nas sprzęty podróżnicze, mundury, ale i broń obronną?
materiały w składnicy harcerskiej
Author: Courtney "Coco" Mault
Source: http://www.flickr.com
Odpoczywając aktywnie z pewnością nieraz mogliśmy ujrzeć turystów – singli, pary, każdego wieku – obładowanych potężnym plecakiem turystycznym, nienagannie odpornymi butami na skały, z opaską ochronną na skroniach. W plecaku zapewne spakowany kompas, latarka i scyzoryk. (Buty desanty w Wszystkie wspomniane gadżety to nie tylko przyjemność z ich posiadania – dla regularnych entuzjastów pieszego podróżowania to szczególnie ważne przedmioty ułatwiające długi pobyt na łonie natury. Czymże byłaby wycieczka pod namiot bez kluczowego do rozbicia sprzętu, ale i zapisanie się na paintballową bitwę bez odpowiedniego wyposażenia. (np.: ręcznik szybkoschnący

obóz hacerski
Author: wittco.gmbh
Source: http://www.flickr.com
To zaledwie jeden z asortymentów w sklepach militarnych. W takich lokacjach kupimy także w broń gazową i gazową (za odpowiednim pozwoleniem na jej posiadanie), zarówno w sensie ofensywnym jak i do obrony. W sensie dosłownym (karabinki, pistolety) jak i zupełnie innym (paralizatory, mechanizmy alarmowe, blokady w drzwiach).Natomiast najmłodsi, którzy zakładają mundury, a więc harcerze, zaopatrzą się w składnicach harcerskich. Mimo, że z samej nazwy nie za bardzo kojarzą się z tym, obeznane w temacie środowisko doskonale wie, że są to miejsca, w których można kupić całe mundury, broszki, apaszki, czy apteczki harcerskie. A do tego sprawności harcerskie, czyli swoiste próby, po których uzyskaniu każdy harcerz posiada jedną naszywkę więcej.

Główna składnica harcerska Związku Harcerstwa Polskiego nazywa się sklep 4 żywioły. Jego zarządcą jest centrala ZHP w Warszawie. (WGL) Dysponuje w asortymencie sprzętami i akcesoriami, które wychodzą daleko poza same harcerstwo i mundury z odznakami. Blisko jej do sklepu właśnie militarnego, w którym zaopatrzy się nie tylko członek służb państwowych, czy właściciel pola do gry w paintball, ale też turysta czy pasjonat militarno-turystycznego asortymentu.