Sposoby na wypoczynek

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
Pracujemy współcześnie coraz dłużej, osiem, do dwunastu godzin na dzień. Potem jeszcze sprawunki, mechanik, inne drobne sprawy i wreszcie czeka na nas familia. Dziecku trzeba przeczytać bajeczkę na dobranoc, ze starszym odrobić lekcje czy zwyczajnie posiedzieć razem po to, by nie utracić kontaktu z potomkiem i jego światem. W międzyczasie jeszcze chciałoby się spędzić troszkę czasu z oblubienicą. Na te wszystkie sprawy trzeba dwu rzeczy: czasu i relaksu. Nie spędzimy zadowalającego wieczoru z latoroślami jeżeli nie będziemy umieli się zrelaksować.


otwieracz
Author: Bugatti
Source: www.smakprostoty.pl
Metod na to jest sporo, można chodzić na basen, biegać, uprawiać inne sporty. Najogólniej istotnym jest żeby sobie znaleźć takie zajęcie które kochamy, sprawia nam ono radość, ale - jeśli to możliwe - odległe jest od naszej powszedniej pracy. Ma to na celu by nasz zajęty mózg miał możliwość odłączyć się od powszednich kłopotów. Jak takie hobby odkryć?


Różnorodne są na to strategie. Może to być fascynacja jakąś dziedziną wiedzy bądź pewnym obiektem. Rzecz jasna rodzaj zamiłowania zależy od naszego charakteru. Jednostka czynna, kochająca ruch raczej nie będzie gromadzić pocztówek. Powodem do odkrycia zamiłowania może być nawet ukochana potrawa lub napój, na przykład wino może być początkiem kolekcji zawierającej eleganckie karafki. Naturalnie swój początek kolekcja taka może mieć w którymś z wyjazdów. Jakaś zagraniczna eskapada do Czech lub Słowacji, i po powrocie kolekcjonujemy otwieracze do nakrętek.

otwieracz
Author: Blomus
Source: Blomus
Najfajniejsze w kolekcjonerstwie jest to, że zgromadzone przedmioty nie muszą mieć żadnego zastosowania. Rozsądny jest domysł, że posiadając w domu kolekcję chrząszczy nie musimy zaraz zostać amatorami kuchni azjatyckiej w stopniu radykalnym. Kolekcjoner map natomiast nie musi od razu opłynąć globu naokoło, gdyż może mu starczać samo marzenie. Istotne żeby nasze hobby wywoływało radość i nie utrudniało życia rodzinie. No, chyba że cała rodzina absorbuje się tym samym. Wtedy nie tylko nam będzie miło ale zarazem zadbamy o równowagę emocjonalną familii co na pewno pozwoli nam być szczęśliwszymi. A przecież naprawdę o to nam wszystkim idzie, o szczęście nasze a także naszych najbliższych nam osób.