Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Sprzęt elektroniczny – jak sprawić, by był trwalszy?

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
Dziś chyba każda osoba korzysta z różnego rodzaju urządzeń elektrycznych, także tych drobnych. Wszyscy posiadamy telefony komórkowe, nierzadko nawet po kilka, poza tym aparaty cyfrowe, tablet, odtwarzacz mp3.

akumulator do modelarstwa
Często jednak narzekamy, iż te urządzenia się za szybko psują, że posiadają słabe akumulatory litowo-polimerowe, że są bardzo awaryjne. W rzeczywistości zdarza się, że regularnie trzeba je wymieniać, dlatego, że naprawa bywa droższa aniżeli zakup nowego sprzętu. A może po prostu nie możemy w odpowiedni sposób wybrać, nie wiemy czym się kierować, jak znaleźć sprzęt dobrej jakości? Może kolejnym razem powinniśmy po prostu poświęcić więcej czasu na poszukiwanie, a wówczas wszystko będzie w porządku i nowy telefon o wiele dłużej nam posłuży? W końcu nie wszystkie urządzenia, nawet te w podobnych cenach, są tak samo dobre. Jedne mają lepsze akumulatory litowo-polimerowe, kolejne bardziej trwały wyświetlacz, jeszcze inne potężniejszą baterię. Ale są też takie, które wyłącznie dobrze wyglądają, lecz nie odznaczają się ani trwałością, ani najlepszymi parametrami. Nawet nie są szczególnie tanie. Po prostu są rewelacyjnie rozreklamowane, ich producenci zatrudniają wielu marketingowców, którzy potrafią nam wmówić, że tego właśnie, a nie innego urządzenia potrzebujemy. Więc może warto pomyśleć samodzielnie. Poczytać przed zakupem opinie w sieci, na forach, zestawienia wykonane przez ekspertów. Przejrzeć porównanie, z którego dowiemy się, które baterie lipo są lepsze i w jakich modelach ich szukać. W ten sposób z całą pewnością uda się nam zakupić najlepsze urządzenie, z którego będziemy choć trochę bardziej zadowoleni.

Źródło:modelarstwo
Poza tym należy pamiętać, że nie zawsze to co nowsze, jest najlepsze. Obecnie korzystamy zazwyczaj z nowoczesnych smartfonów z bardzo dużą ilością funkcji. Jednak czy one na pewno są lepsze niż bardziej staromodne telefony? Czy mają lepsze baterie lipo? Z pewnością ich wyświetlacze są bardziej efektowne, ale za to trwałość – na pewno słabsza. Pomyśl – jak długo miałeś kiedyś jeden telefon, a jak często musisz go zmieniać teraz. Wnioski chyba nasuwają się same? Czy nie masz czasami wrażenia, iż producenci robią to wręcz specjalnie? Chcą nakłonić nas do częstego zakupu ich produktów, do nabycia coraz to nowszych modeli?

Może Cię też zainteresować - - baterie lipo