Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Telewizja, radio, Internet – w jaki sposób używać tych środków przekazu, by efektywnie rozreklamować własną firmę?

  • Posted on: 4 February 2023
  • By: addmean
Chyba każdy początkujący przedsiębiorca, który robi pierwsze kroki w świecie biznesu ma problem z widocznością swojej marki na rynku. Sposobem, aby odwrócić niniejszy stan rzeczy, a przy tym zdobyć większą liczbę potencjalnych klientów, jest inwestowanie w reklamę.

reklama na billboardzie
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Pierwszy krok w stronę sukcesu Jednym ze szczególnie znaczących zadań, jakie czekają każdą nową firmę, niezależnie od rozmiaru jej działalności, jest na pewno przygotowanie owocnej strategii w wypromowaniu swojej marki. Aby ten cel zdobyć, trzeba zatroszczyć się o o harmonijną identyfikację wizualną firmy, a więc takich elementów jak logotyp, portal internetowy, wizytówka, banery reklamowe lub szyld. Jeśli każdy z niniejszych elementów będzie odnosił się wizualnie do innych, przedsiębiorstwo będzie bardziej dostrzegalne, a o to przecież chodzi. Drugim czynnikiem jest zadbanie o reklamę w różnorakich środkach przekazu.

Postaw na wydajność Produkcja spotów reklamowych, jingle radiowe, notatka w magazynie, a może neon (zobacz ofertę neonów w Krakowie) - Fabryka Dźwiekuff? We współczesnych czasach przedsiębiorcy mają ogrom możliwości na skuteczne wypromowanie swojego artykułu. I choć może się wydawać, iż korzystnie jest skorzystać z każdego istniejącego środka przekazu, w rzeczywistości nie jest to do końca dobra strategia.Głównym kryterium wyboru formy reklamy musi być grupa docelowa, a więc hipotetyczni klienci. Badanie rynku pozwoli zatem z jednej strony obniżyć koszty związane z reklamą, a z drugiej – znacznie zwiększyć jej wydajność.

Wybierz formę
W trakcie przygotowywania promocji firmy należy pomyśleć nad jej formą i zdecydować się na najefektywniejsze rozwiązanie. Np. wybierając telewizyjny spot reklamowy, można pokazać działanie produktu, a równocześnie dotrzeć do sporej grupy odbiorców, ale musimy też liczyć się z dużymi kosztami związanymi z tworzeniem, jak i emisją takiej reklamy. Z pewnością dużo tańszym wyjściem jest reklama w prasie (zapraszamy do fabrykadzwiekuff.com), którą do tego można szybko zmienić (i na przykład poinformować o ograniczonej w czasie promocji), lecz nie jesteśmy w stanie w niej zaprezentować naszego wyrobu w działaniu. W trakcie doboru reklamy należy te zagadnienia wziąć pod rozwagę.