Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób aktywnie spożytkować weekend? Pomysł na ciekawą formę spędzenia weekendu

  • Posted on: 7 February 2019
  • By: addmean
Nadchodzi któryś z kolei weekend, a ty znowu nie wiesz w jaki sposób zagospodarować ten czas w aktywny sposób. Sezon na grilla dobiegł końca i aura na dworze nie zawsze nas rozpieszcza, ale to jeszcze nie powód by siedzieć bezczynnie w domu. Aktywność fizyczna w dzisiejszych czasach już dawno przestała zależeć od pogody. Istnieje cała masa właściwej odzieży oraz sposobów zabezpieczenia się przed opadami deszczu, dlatego z pewnością odnajdziemy coś dla siebie za rozsądne pieniądze.
Warto zaplanować jakiś krótki wypad w najbliższej okolicy. Często nie doceniamy rzeczy, które są tuż obok. A tak naprawdę można spojrzeć na mapę oraz znaleźć ciekawe przyrodniczo miejsca przykładowo jeziora, duże lasy, różnego rodzaju stawy lub parki krajobrazowe. Można także popatrzeć pod kątem zabytków historycznych - czytaj artykuły na Poza Domem. Przykładowo znaleźć jakieś ruiny zamków, pałaców lub klasztorów. Znaleźć jakieś ciekawe miasteczka i miejscowości gdzieś blisko, a może stare kościoły.

Jeżeli chcesz poznać więcej wiadomości na prezentowany temat, to spójrz na opublikowany tu (https://smartbodytrainer.pl/oferta/) wpis a zobaczysz pokrewne interesujące informacje.

Warto poczytać i przygotować się do wycieczki, wtedy będzie ona ciekawsza i dla nas i dla naszych pociech.
sport
Author: VIVOBAREFOOT
Source: http://www.flickr.com


Gdy mamy auto i przyzwyczailiśmy się, iż za każdym razem jeździmy tylko nim, to może warto dla uatrakcyjnienia wycieczki przesiąść się na inny środek transportu. Można dajmy na to zobaczyć jak przebiega trasa najbliższej linii kolejowej i zobaczyć jakie interesujące miejsca są w pobliżu trasy. Jeśli do tego weźmiemy rowery, to wtedy możemy przemieszczać się na większe odległości w pobliżu konkretnych stacji. Co sprawi, że mamy więcej możliwości wyboru miejsc, jakie chcemy odwiedzić - wybierz się na wystawę klocków lego.Dobrze jest na taką wyprawę zabezpieczyć się przed opadami deszczu albo chłodem. Założyć nieprzemakalne ubrania, zabrać wygodne obuwie, mieć pelerynę przeciwdeszczową na wszelki wypadek schowaną w plecaku. Nie zabiera coś takiego sporo miejsca a może okazać się bardzo przydatna w czasie większej ulewy. Rzecz jasna przydatny będzie również termos z ciepłą herbatą do ogrzania się, jak i pożywne kanapki żeby posilić się w trasie. Tego typu forma spędzenia aktywnie wolnych chwil może okazać się znacznie ciekawsza aniżeli normalny spacer po znanej nam już świetnie okolicy. Do tego można dowiedzieć się czegoś więcej na temat terenów, na których mieszkamy.