Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób umeblować salon? Czym się inspirować?

  • Posted on: 28 December 2020
  • By: addmean
Zaaranżowanie pokoju dziennego, to niby nic skomplikowanego - sofa, meblościanka, stoliczek, odbiornik telewizyjny i pokój dzienny gotowy. Tyle iż później nie zawsze całość z sobą współgra.
wizytówka meble
Author: Paulo Guereta
Source: http://www.flickr.com


W jaki sposób więc urządzić pokój dzienny, aby był funkcjonalny, a zarazem elegancki?


Pokój dzienny pełni wiele rozmaITych ról. To w nim odpoczywamy, przyjmujemy gości, częstokroć jemy posiłki a nawet sypiamy.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia następnego wpisu na ten temat - w nim wyszukasz ważne informacje. Zatem idź do serwisu auta na wynajem długoterminowy i ciesz się do woli.

Dlatego aranżacja pokoju dziennego nie powinna być przypadkowa. Im mniejszy pokój dzienny, tym więcej musimy włożyć wysiłku, ażeby go dobrze zaprojektować. Sądem architektów najbardziej funkcjonalny będzie salon o powierzchni 30 m kw., wtedy łatwo jest odgraniczyć w nim strefy funkcjonalne. Jeżeli pokój, jaki przeznaczacie na salon jest mniejszy, warto pomyśleć o połączeniu go z innym wnętrzem, przykładowo z kuchnią lub holem. Usunięcie jednej ściany działowej uczyni wnętrze bardziej przestronnym, a sąsiednie pomieszczenia wcale na tym nie ucierpią. Pokój dzienny nie może być jednakże większy niż 40 m kw., albowiem większa powierzchnia nie będzie przytulna.


Nie każdy salon ma kształt kwadratowy. W pokoju dziennym nietypowy układ jest atutem – w naturalny sposób tworzy się parę stref. Jeśli przy łączeniu wnętrz uzyskamy wnękę, można ją wykorzystać dla przykładu na biuro lub urządzić w niej jadalnię. Ważne jest jednak, aby komunikacja między strefami biegła pomiędzy nimi, a nie przez nie.
Pokój dzienny nie powinien się stać węzłem komunikacyjnym, w którym krzyżują się wszelkie drogi lokatorów.

Aby zdobyć nowe dane na opisywane zagadnienie przenieś się tutaj, a z pewnością nie będziesz rozczarowany Upewnij się, że tak jest!

Tak więc do sypialni i umywalni powinno się wchodzić z innych pomieszczeń. Pokój dzienny to Twoja wizytówka meble do salonu powinny zatem być wysokiej jakości.