Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób umeblować salon? Czym się inspirować?

  • Posted on: 28 March 2023
  • By: addmean
Zaaranżowanie pokoju dziennego, to niby nic skomplikowanego - sofa, meblościanka, stoliczek, odbiornik telewizyjny i pokój dzienny gotowy. Tyle iż później nie zawsze całość z sobą współgra.
wizytówka meble
Author: Paulo Guereta
Source: http://www.flickr.com


W jaki sposób więc urządzić pokój dzienny, aby był funkcjonalny, a zarazem elegancki?


Pokój dzienny pełni wiele rozmaITych ról. To w nim odpoczywamy, przyjmujemy gości, częstokroć jemy posiłki a nawet sypiamy. Dlatego aranżacja pokoju dziennego nie powinna być przypadkowa.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie godny zainteresowania, to kliknij tu. Zamieszczone tam treści także Cię zaciekawią - to niezwykle użyteczne informacje (http://www.efematic.pl/rozwiazania/).

Im mniejszy pokój dzienny, tym więcej musimy włożyć wysiłku, ażeby go dobrze zaprojektować. Sądem architektów najbardziej funkcjonalny będzie salon o powierzchni 30 m kw., wtedy łatwo jest odgraniczyć w nim strefy funkcjonalne. Jeżeli pokój, jaki przeznaczacie na salon jest mniejszy, warto pomyśleć o połączeniu go z innym wnętrzem, przykładowo z kuchnią lub holem. Usunięcie jednej ściany działowej uczyni wnętrze bardziej przestronnym, a sąsiednie pomieszczenia wcale na tym nie ucierpią. Pokój dzienny nie może być jednakże większy niż 40 m kw., albowiem większa powierzchnia nie będzie przytulna.


Nie każdy salon ma kształt kwadratowy. W pokoju dziennym nietypowy układ jest atutem – w naturalny sposób tworzy się parę stref. Jeśli przy łączeniu wnętrz uzyskamy wnękę, można ją wykorzystać dla przykładu na biuro lub urządzić w niej jadalnię. Ważne jest jednak, aby komunikacja między strefami biegła pomiędzy nimi, a nie przez nie.
Pokój dzienny nie powinien się stać węzłem komunikacyjnym, w którym krzyżują się wszelkie drogi lokatorów. Tak więc do sypialni i umywalni powinno się wchodzić z innych pomieszczeń. Pokój dzienny to Twoja wizytówka meble do salonu powinny zatem być wysokiej jakości.