Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zaplanować domowy budżet?

  • Posted on: 28 March 2023
  • By: addmean
Kolejny raz musiałeś pożyczyć pieniądze na nieprzewidziane wydatki? Nie ty jeden. Z kierowaniem budżetem domowym ma problemy aż 80% dojrzałych Rodaków, a ponad połowa z nas nie odkłada żadnych oszczędności.


pokazy firmowe na trampolinach
Author: Dave Herholz
Source: http://www.flickr.com


Z ankiet wynika, iż nie radzimy sobie nie wyłącznie z planowaniem większych inwestycji, lecz nawet większych zakupów. Nabywamy pod działaniem reklam, częstokroć z przekonaniem, że robimy biznes życia. Jak bez trudu się domyślić, prawda jest całkowicie inna – tracimy czas na poszukiwanie wyprzedaży, kupujemy rzeczy niepotrzebne, a koniec końców i tak przepłacamy. Żal nam natomiast czasu na przemyślenie comiesięcznych wydatków. W rezultacie pod koniec miesiąca zostajemy z niczym, a częstokroć wręcz z wierzytelnościami.
szkolenie
Author: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Source: http://www.flickr.com


Ci, którzy z zarządzaniem środkami nie mają kłopotów, zawsze stawiają na planowanie. Systematyczne wydatki na pożywienie jak też pozostałe produkty pierwszej potrzeby nie trudno ocenić. Mimo pozorów nie będzie trudno również zaplanować większe sprawunki – to jasne, że kiedy zaczyna się rok szkolny, maluchom trzeba fundnąć wyprawkę, na zimę warto zmienić ogumienie i tak dalej.

Musisz wyszukać inne takiego typu informacje? Kliknij ten odnośnik - więcej zobaczysz w serwisie, który omawia zbliżone zagadnienia.

Powtarzalność egzystencji będzie w tym wypadku naszym sojusznikiem. Opłaca się zatem z początkiem każdego miesiąca poświęcić jakiś czas na uplanowanie większych i mniejszych kosztów – możesz być pewny, iż to zaprocentuje. Szczędzenie nie wypływa z pułapu zamożności – to właściwie jego następstwem jest finansowy spokój sumienia. Co więcej oszczędzania musimy nauczyć się – i to z reguły metodą prób jak też błędów.


35% oszczędzających odkłada pieniądze w sposób resztkowy – zbiera do poduchy to, co nie zostało wydane. Prawda, że to to nic trudnego? Zaoszczędzone środki możesz wpłacać na konto oszczędnościowe Msaver.