Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

W jakim miejscu powstają technologie high-tech i kto je wytwarza?

  • Posted on: 2 June 2022
  • By: addmean
Do wzrostu gospodarczego różnego rodzaju firm czy organizacji naukowych mogłyby się niezwykle przydawać specjalistyczne placówki, które są zarządzane przez specjalistów z różnorodnych zakresów nauki.


bawiące sie dzieci
Author: Brisbane City Council
Source: http://www.flickr.com
Miejsca takie mogą również, dzięki kierowanym przez siebie pracom, mieć duży wpływ na zasobność wchodzących w ich skład podmiotów.


W ten sposób każdy poznański park technologiczno przemysłowy (więcej w temacie) naukowy wspiera innowacyjność i wspiera innowacyjne rozwiązania. Z wymienionych korzyści mogą korzystać m.in. uniwersytety czy też instytucje B+R. W wyniku działań powiązanych z funkcjonowaniem tzw. inkubatorów firm wynika stabilny wzrost ilości nowych jednostek gospodarczych, które funkcjonują opierając się o nowoczesne rozwiązania. W praktyce taki techno-park jest zespołem oddzielnych budynków łącznie z pełną potrzebną infrastrukturą.http://raczynski-kancelaria.pl/ (zapraszamy serdecznie)Ma to na zamyśle zwiększenie przepływu m.in. wiedzy pomiędzy zrzeszonymi przedsiębiorstwami, a placówkami naukowymi.


Miejsca, w których koncentrują się parki technologiczne czy naukowo-technologiczne, zazwyczaj nazywane bywają jako technopolis albo technopolia. Ich powstanie jest powiązane z tzw. trzecią rewolucją przemysłową. Najistotniejszą gałęzią przemysłu jest taka, która dotyczy wysokiej technologii. W jej skład wchodzą tego typu branże jak elektronika czy kosmonautyka lub przemysł farmaceutyczny.


Na szybszy rozwój takich technologii bardzo korzystny wpływ mają tego typu czynniki jak np. sąsiedztwo opisywanych parków technologicznych, wysoko wykształcona kadra czy dobrze wyposażone zaplecze. Nie bez znaczenia są również stosownie wielkie nakłady pieniężne. Bez pieniędzy nic nie mogłoby być prawdopodobne.