Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

W którym z krajów warto żyć

  • Posted on: 6 May 2022
  • By: addmean
Uwielbiasz podróżować i masz wrażenie, że jeszcze nie zdecydowałeś się, w jakim państwie byłoby ci najlepiej? Jeśli lubisz zwiedzać nowe kraje, a długie podróże nie są ci obce, z pewnością nie raz zastanawiałeś się czy nie dobrze byłoby zamieszkać w innym kraju. Jednak w jakim?

Holandia
Author: Dekoral
Wedle badań ONZ państwem którego obywatelom mieszka się najlepiej jest Norwegia. Słynie ona z pięknych pejzaży, ale nie tylko. Norwegia ma także największy współczynnik rozwoju społecznego.

Każda następująca strona (http://ecodrive.com.pl/kurs-prawa-jazdy) posiada jedynie ciekawe informacje, które zapadną Ci w pamięć na długi czas, więc bez ociągania kliknij również tu.

To kraj idealny do życia, dbający o wysoki poziom wykształcenia obywateli, z małą stopą bezrobocia oraz wysokim poziomem opieki socjalnej.

Na następnym miejscu jest Australia. Jest ona także państwem wysoko rozwiniętym, z z wielokulturową populacją. Jeżeli idzie o swobodę działalności ekonomicznej i wolność osobistą - wiedzie prym po Norwegii.Holandia kojarzona jest przede wszystkim z tulipanami i rowerami. Słynna z przyzwolenia na marihuanę, legalizacji eutanazji jak też związków homoseksualnych. Dba o ekologię, posiada rozwinięty system stosowania alternatywnych źródeł prądu. Słynnymi Holendrami są Rembrandt oraz Vincent van Gogh.

Stany Zjednoczone Ameryki od lat były i są dla wielu państwem marzeń. Ludność Stanów Zjednoczonych to mieszanina rasowa, mieszkańcy rozlicznych nacji oraz kultur. Bogactwo, różnorodność a także postęp USA przyciągają jak magnes.

Nowa Zelandia to kolejny doskonały kraj do życia. Kraj bezpieczny i nieskorumpowany. To tu damy jako pierwsze w świecie uzyskały prawo głosu w wyborach do parlamentu. Prześliczne pejzaże i wieczna zieleń również poprawiają jakość życia mieszkańców.

Banknoty euro
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Chociaż w wymienionych państwach zdołamy więcej zarobić, to wciąż ogromnie popularną jest emigracja naszych rodaków do Niemiec. W tym przypadku decyduje bliskość familii, a także przetarte w ciągu wielu lat szlaki. Z pewnością wysoka jest w Niemczech jakość codziennego życia, której nie da się porównywać z Warszawą jak również bez porównania wyższa jest płaca minimalna w Niemczech (więcej na balduin-pfnuer.de).

Ponadto z punktu widzenia osoby prowadzącej firmę, z pewnością bardziej korzystny jest w Niemczech system skarbowy. Polskie prawo jest w porównaniu z nim ogromnie skomplikowane oraz niepewne. Prócz tego u zachodnich sąsiadów jest także znacznie korzystniejszy system pomocy dla rodzin, nie zdumiewa więc , że wielu wybiera ten akurat kraj.