Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Wybór doskonałych możliwości – zespoły Foo fighters i Deep Purple wywierają wrażenie nie od dziś

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
Amerykańska grupa foo fighters od dawna budzi u słuchaczy silnie pozytywne emocje. Rockowy zespół założył w 1995 roku perkusista grupy Nirvana, Dave’a Grohla. Pełna tajemnicy nazwa swoje źródło bierze od niewyjaśnionego do końca zjawiska, które miało miejsce w okresie II wojny światowej. Bazowało na tym, że na niebie pojawiły się świetliste kule, kojarzone później z UFO. Grupa muzyczna zdobywała przez cały okres kariery wiele nagród, które dla muzyków okazywały się ogromną motywacją do dalszej pracy.
rock
Author: Rocking Residence
Source: Rocking Residence
Głęboki fiolet czyli ceniony nie od teraz zespół deep Purple

Założona w 1968 roku grupa deep Purple - - reprezentuje klasykę swojego rodzaju muzycznego. Hard rock, heavy metal oraz wyróżniany acid rock to fuzja wyjątkowa, na bazie którego powstało niemało wyjątkowych fuzji muzycznych. Brytyjski zespół jest również laureatem wielu niezwykłych nagród w świecie muzyki. Warto zapoznać się z dotychczasową dyskografią grupy, by mieć całościowe rozeznanie w tym, co w świecie rocka słuchać na przestrzeni długich lat.


O grupie foo fighters ciężko mówić źle

gitara
Source: http://www.morguefile.com/
Przeboje takie jak This is a call czy Learn to fly znane są nie tylko przez wieloletnich fanów Płyty takie jak One by One, There is Nothing Left to Lose czy Echoes, Silence, Patience & Grace zdobyły uznanie w postaci nagrody Grammy. Kategorią przyznawanej nagrody była: Best Rock Album. Generalnie zespół ten otrzymał aż jedenaście nagród tego szczególnego konkursu. Ponadto rozpoznawalnym kawałkiem jest piosenka The One do filmu Orange County.
Twórczość angielskiej grupy deep Purple

Twórczość grupy deep Purple nierzadko kojarzona jest z twórczością Led Zeppelin oraz Black Sabbath, jacy zaliczają się do pionierów hard rocka oraz heavy metalu. Ciężko jednak jest|Nie jest łatwo tę muzykę w sposób jednoznaczny sklasyfikować, z tego też powodu generalnie zalicza się do klasycznego ujęcia rocka oraz metalu. W części kawałków daje się wyodrębnić także klasyczne elementy muzyczne, które nadają właściwego brzmienia całości.