Z jakiego powodu bierzemy się za tuning posiadanego ulubionego auta?

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
Najważniejszym powodem, dla którego robimy tuning swojego samochodu jest chęć polepszenia jego właściwości jezdnych i parametrów technicznych. Ale są również właściciele pojazdów, którym dodatkowo zależy również na poprawie jego wyglądu i podniesieniu komfortu jazdy. Stąd w odniesieniu do tuningu mówi się albo o tuningu mechanicznym, albo o tuningu optycznym.

Tuning Audi A4 B5 może równie mieć charakter mechaniczny, jak i optyczny. W tym pierwszym wypadku tuning Audi A4 B5 będzie polegał głównie na wymianie silnika - klik. Można postawić na silnik 1,9 TDI quatro. Za sprawą tego znacznie zwiększy się moc naszego samochodu. Są także posiadacze samochodów, którym zależy nie tylko na poprawie mocy silnika, ale także na tym, aby ograniczyć zużycie paliwa. To właśnie te osoby decydują się na eco tuning, więcej tu. Ten eco tuning pozwala cieszyć się większą mocą i zmniejszonym kosztem eksploatacji samochodu na skutek zmniejszenia się zużycia paliwa. Tego rodzaju tuning powoduje jednocześnie, że samochód - https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/czesci-myjek-techkar/wezownice-myjek-techkar,2,3535 - w mniejszym stopniu zanieczyszcza powietrze, ponieważ przy spalaniu paliwa tworzona jest mniejsza ilość spalin.stuningowany samochód
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com
Pomiędzy tuningiem , który ma charakter mechaniczny a tym optycznym są bardzo duże różnice. Ten drugi zdaniem osób, które go stosują ma poprawiać stronę estetyczną samochodu. Stąd w przeważającej części przypadków zamieniają oni tłumik , który był wstawiony fabrycznie na tłumik sportowy czy wymieniają felgi na alufelgi. W wielu wypadkach niektórzy decydują się na używanie szerszych opon niż te, które muszą być używane zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli tuning optyczny nie będzie wykonany razem z mechanicznym to może się okazać, że po jego przeprowadzeniu wyraźnie zmniejszy się osiąg samochodu, czy też pogorszy się komfort jazdy. Nie wszystkie więc zmiany, które nazywamy tuningiem tak naprawdę wprowadzane są w celu poprawy możliwej prędkości samochodu czy mocy silnika.

Decydując się na tuning , który ma mieć charakter mechaniczny, należy zawsze jego wykonanie zlecić bardzo dobremu fachowcowi. Jeżeli jego wybrane elementy zostaną wykonane niewłaściwie to samochód może stać się nawet niebezpieczny w użytkowaniu. Jeśli postanawiamy przeprowadzić tuning auta, pamiętajmy, aby robić to z głową. Dzięki temu tuning nie jest pozbawiony sensu, a samochód nie zaczyna być niebezpieczny.