Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Zadania połączone z zatrudnianiem nowych pracowników

  • Posted on: 23 June 2022
  • By: addmean
O ile w prowadzonej firmie pragniemy przyjąć do pracy pracowników, powinniśmy zastanowić się nad zadaniami, które będziemy musieli dokonać w związku z takim wydarzeniem.


Te zobowiązania zależą między innymi od rodzaju umowy, na jaką zatrudnimy pracobiorców i od ich indywidualnych uprawnień składkowych.
kadry
Author: daryl_mitchell
Source: http://www.flickr.com


Trzeba także mieć na uwadze, iż przy pewnych odmianach opodatkowania istnieją limity czy dokładnie ustalone wytyczne powiązane z zatrudnieniem ponadplanowych osób. Jeśli pracodawca rozlicza się na regule karty podatkowej, wówczas nie jest w stanie angażować osób na umowę zlecenie. Może wyłącznie dokonać zaangażowania osoby na umowę o pracę. Ponadto takiemu podatnikowi przypisany zostaje limit zaangażowania do pięciu osób, zaś w określonych rodzajach działalności limit zatrudnienia to trzech pracowników.odwieź www (więcej info)/J]

wymagania
Author: U.S. Army Corps of Engineers
Source: http://www.flickr.com


To właśnie na Pracodawcy spoczywa najsporzej działań połączonych z przyjęciem pracownika, w związku z czym konieczne będzie zaznajomienie się z rozporządzeniami tyczącymi się zadań przedsiębiorcy jako pracodawcy. Mogą się tym również zająć kadry. Jakiego typu zadania połączone z zatrudnianiem pracobiorców ciążą na przedsiębiorcy? W wypadku jednoosobowej firmy nie ma obowiązku realizowania szkoleń jak też wdrażania zasad BHP, o ile przy jej przeprowadzeniu dopomagają osoby będące w pierwszej z grup pokrewieństwa (m.in. współmałżonek, rodziciele, rodzeństwo).
Co do reguły obowiązku tego typu nie ma także pracodawca angażujący pracowników na bazie cywilnoprawnych umów (w poniektórych przypadkach taka potrzeba może wynikać ze specyfiki realizowanych działań, czy warunków, w których przyjmujący zlecenie wykonuje powierzone mu działania).